Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Greit vaikščiosime į šviesią ir erdvią polikliniką

poliklinikos_remontasŠilutės konsultacinėje poliklinikoje (II aukšte) nuo rugpjūčio 1-osios triūsia statybininkai. Atėję pacientai gydytojų specialistų, dirbusių čia ištisus 3 dešimtmečius, neberanda įprastuose kabinetuose.
Užtat jau nuo Naujųjų metų visi jie savo gydytojus ras ankstesniuose, bet renovuotuose, šviesiuose ir erdviuose kabinetuose, kur šie dirbs su naujausia šiuolaikiška įranga.


Konsultacinės poliklinikos remontas - daug metų brandinta, pradėti bandyta ir pagaliau startavusi Šilutės ligoninės vadovų idėja. Taip ją apibūdina įstaigos vyr. gydytojas Darius STEPONKUS.
Remontuoja ir dalį ūkinių patalpų
Konsultacinėje poliklinikoje dirbantys gydytojai pastaraisiais metais jau girdėjo ne vieno paciento nuomonę, kad estetinis vaizdas poliklinikoje esąs "nekoks", kad čia dirbantys medikai ir jų pacientai "turėtų gyventi gražiau".
Ligoninės administracija paruošė ne vieną projektą, bandydama gauti lėšų 3 dešimtmečius (nuo pat pastatymo) neremontuotos poliklinikos remontui. Bet sėkmė nusišypsojo tik šiemet.
Kur remonto metu iškelti gydytojų kabinetus ir visą įrangą? Toks klausimas buvo bene rimčiausias galvosūkis Šilutės ligoninės vadovams. Pradžioje ketinta visus sutalpinti jau suremontuotose Reabilitacijos skyriaus patalpose, bet ir šiame jau buvo pradėtas remontas. Mat šiam skyriui bus panaudota nemažai šiuo metu nebereikalingų ūkinių patalpų. Be to, naujųjų patalpų remontas ir pritaikymas reabilitacijai užsitęsė kiek ilgiau nei planuota, nes atsirado ir nenumatytų darbų.
Administracijos vadovai, pasitarę su dirbančiais medikais, nusprendė, kad verta pusmetį pagyventi "susispaudus", bet iki Naujųjų metų sugrįžti į suremontuotą Konsultacinę polikliniką. Beje, pagal projektą, remontas turėtų būti baigtas tik iki kitų metų kovo 1-osios, tačiau medikai turi pagrindo viltis, kad jį baigti pavyks anksčiau.
Žmones stengiasi informuoti
Vyr. gydytojas neslepia, kad persikraustymo laukta su baime. Baimintasi, kad nervinsis pacientai, kad jie sunkiai suras į kitas patalpas persikrausčiusius gydytojus, kad šiems pablogės darbo sąlygos.
Bet pradėjus dirbti paaiškėjo, jog "ne toks vilkas baisus, kaip jį piešia". Be to, persikėlus į laikinuosius kabinetus daugumai gydytojų, pasak D.Steponkaus, darbo sąlygos ne pablogėjo, o atvirkščiai - tik pagerėjo. "Gal tik pirmosiomis dienomis buvo keista, bet darbo apimčių nesumažinome ir priėmėme visus pacientus, kuriuos priimti reikėjo", - sako D.Steponkus.
Beje, jis pats yra vienas iš tų, kurie laikinajame kabinete dabar turi geresnes sąlygas darbui nei ankstesniame nuolatiniame. Traumatologas D.Steponkus sako, jog įsikūręs Priėmimo skyriuje tik džiaugiasi - čia erdviau, čia iš karto apžiūrimi greitosios atvežti pacientai. Jiems, ypač - patyrusiems lūžius, nebereikia eiti poliklinikon pas gydytoją.
Vyresnius ar sunkiau besiorientuojančius žmones pas gydytojus dabar palydi registratorės, kai kurių pacientų pasitikti ateina ir slaugytojos. Žmones stengiamasi informuoti, kuriame kabinete koks gydytojas dirba. Toką informaciją rasite ir mūsų laikraštyje.
Reabilitacijos skyrius bus edrvesnis
Konsultacinės poliklinikos patalpose šiuo metu triūsia statybininkai - "Klaipėdos statybų techninių sprendimų" darbininkai. Jie griauna kai kurias sienas, įrenginėja vėdinimo sistemą, šiuolaikišką apšvietimą ir t.t. Po remonto poliklinikos patalpose veiks net radijo taškas, tad tie, kam teks luktelti eilėje pas gydytoją, tuo laiku galės išklausyti švietėjiškų Sveikatos radijo laidų, pailsėti grojant ramiai muzikai.
Šia idėja - irgi seniai brandinta. Nors "Sveikatos radijui" už jos įgyvendinimą Šilutės medikai kas mėnesį turės sumokėti nemenką mokestį, naujovei ryžtasi.
Čia taip pat bus sumontuotas naujas rentgeno aparatas, mat senasis, kuriam šiemet suėjo 29-eri, jau demontuotas ir išvežtas. Bus ir kitų naujovių.
Didelės viltys, anot D.Steponkaus, šiandienos medicinoje dedamos į reabilitaciją, ji pripažįstama labai svarbia sritimi gydant ligonius ir padedant jiems grįžti į visavertį gyvenimą. Todėl ir Šilutės ligoninės Reabilitacijos skyrius po remonto bus ne tik žymiai erdvesnis, bet jame bus sumontuota ir naujausia įranga. Tokia, su kuria, anot ligoninės vadovo, nebūtų gėda dirbti ir didiesiems reabilitacijos centrams.
Konsultacinės poliklinikos patalpų šiuo metu nebegalima pažinti - čia triūsia jas remontuojantys satybininkai.

 

Vilija Budrikienė
Šilutės Naujienos
2011-08-18 Nr. 62(834)

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0