Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Teikiama emocinė ir psichologinė pagalba ligoninės pacientams, jų artimiesiems ir darbuotojams

Nuo spalio Šilutės ligoninės bendruomenę papildė nauja specialistė – medicinos psichologė Diana Ereminienė. Ji teikia psichologinę pagalbą ligoninėje gydomiems pacientams, jų artimiesiems. Taip pat psichologiniais klausimais teikia rekomendacijas ir įstaigos darbuotojams. 

Medicinos psichologė konsultuoja pacientus besigydančius Fizinės medicinos ir reabilitacijos, Slaugos ir Palaikomojo gydymo, Vidaus ligų skyriuose, Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyboje. Individuali konsultacija teikiama vaikams bei jų tėvams ar globėjams.

Individualios konsultacijos metu medicinos psichologė padės išspręsti bendravimo, santykių su aplinkiniais ar asmenines problemas, suteiks psichologinę pagalbą pacientams, jų artimiesiems, išgyvenusiems psichologines traumas.

„Psichologinė pagalba teikiama pastebėjus paciento specifinius elgesio ar emocinius sutrikimus. Pavyzdžiui, pacientas jaučiasi liūdnas, nervingas po traumos ar dėl ligos. Veiksminga priemonė – individualus pokalbis, kurio metu padėsiu pacientams ar jų artimiesiems pasijusti geriau, suprasti jų problemas bei atsakysiu į rūpimus klausimus“, - sakė D. Ereminienė.

Pagalba ir darbuotojams

Medicinos psichologė atkreipia dėmesį ir į ligoninės darbuotojus, kurie kasdien gydydami pacientus susiduria su sudėtingais ar nenumatytais atvejais, todėl neišvengiamai patiria ir emocinę įtampą, pervargsta psichologiškai.

„Darbuotojų emocinė sveikata ir psichologinė būsena dažnai atsiliepia jų darbe. Pavyzdžiui, dingsta motyvacija darbui ir mažėja empatija, dėl to gresia perdegimo darbe sindromas. Tai gali peraugti į sudėtingus santykius tarp gydytojų ir pacientų ar tarp komandos narių“, - problemas pabrėžia medicinos psichologė. Anot jos, gydytojų darbas – kupinas įvairiausių išbandymų, todėl svarbu, kad gydytojai, kitų sričių specialistai nedvejotų ir kreiptųsi dėl profesionalios konsultacijos.

Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kaip svarbu saugoti ir stiprinti ne tik kūno, bet ir psichinę sveikatą, didinti organizmo atsparumą stresui bei siekti išvengti įvairių ligų ir sutrikimų.


Šilutės ligoninės inf.

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0