Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Apie COVID-19 situaciją Šilutės ligoninėje

Susirgimų skaičius koronavirusine infekcija Lietuvoje ir toliau auga. Pastarosiomis dienomis buvo fiksuojama virš 2 tūkst. naujų COVID-19 ligos atvejų. Šiandien, lapkričio 30 d., Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė apie 1136 naujus COVID-19 ligos atvejus, iš kurių 7 registruoti Šilutės rajone. Tad, šiuo metu Šilutės rajone jau žinoma apie 492 sergančius asmenis. Džiugu tai, kad daugėja sveikstančiųjų - 175 asmenys. Šiuo metu Šilutės ligoninėje gydomi 35 COVID-19 liga sergantys pacientai. 

Daugėjant sergančiųjų koronavirusu skaičiui, Šilutės ligoninėje įrengtas COVID-19 korpusas, kuriame jau šiuo metu gydomi 35 COVID-19 liga sergantys pacientai. Taip pat paruoštos ir dar 22 lovos su deguonimi iki šiol veikusiame Vaikų ligų skyriuje. Dėl šios priežasties Vaikų ligų skyrių teko perkelti į buvusio Akušerijos ir ginekologijos skyriaus patalpas.

„Situacija sudėtinga, sergančiųjų skaičius rajone nemažėja, todėl turime būti pasiruošę teikti gydymą COVID-19 pacientams. Tokiems pacientams esame numatę ir Vaikų ligų skyriaus patalpas, kuriame jau įrengta pacientų gydymui reikalinga įranga. Šiuo metu dalis medicinos personalo teikia gydymą koronavirusu sergantiems, kiti – teikia stacionarines, planines ambulatorines paslaugas“, - sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis.

Priminsime, kad nuo lapkričio 23 dienos Šilutės ligoninėje atnaujintos planinės ambulatorinės paslaugos. Tvarka, anot ligoninės vadovo, yra panaši, kaip ir pavasarį paskelbus karantiną. Vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, nedarbingumo pažymėjimai išrašomi pacientams nuotoliniu būdu. Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, tiesioginės gydytojų specialistų konsultacijos teikiamos laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų. Po kiekvieno paciento apsilankymo valomas ir dezinfekuojamas gydytojo kabinetas, visi jame esantys daiktai, įrenginiai, paviršiai. Po konsultacijos patalpų vėdinimas ir dezinfekavimas užtrunka skirtingai – tai priklauso nuo konsultacijų ir atliekamų procedūrų, todėl pacientai konsultuojami kas 1 valandą.

Anot V. Šileikio, konsultacijų skaičius nėra didelis, tačiau paslaugos, kiek tik įmanoma, yra teikiamos rajono gyventojams. Žinoma, tai sukelia pacientams nepatogumų, tačiau tokiu būdu, anot įstaigos vadovo, siekiama sumažinti COVID-19 plitimo riziką gydymo įstaigoje ir apsaugoti tiek darbuotojus, tiek pacientus nuo šios ligos.

„Stengiamės dirbti, suteikti paslaugas rajono gyventojams. Darbuotojai atsidavę darbui, sunkiai dirba. Kaip ir kitose įstaigose, taip ir pas mus yra sergančių darbuotojų, tačiau nemažai jau yra pasveikusių, sugrįžta į darbą. Dirbame. Norime, kiek tik įmanoma atnaujinti paslaugas. Žinoma, to nepavyks padaryti 100 procentu, tačiau jau konsultacijas atnaujinome. Aišku, tarpai didesni tarp konsultacijų, nes reikia dezinfekuoti patalpas, užtikrinti visų saugumą. Tačiau jau galime priimti pacientus ir žiūrėsime, kaip seksis toliau“, - sakė V. Šileikis.
Sunkios būklės COVID-19 pacientai vežami į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Numatytos rezervinės įstaigos
Sudėtingesnė situacija uostamiestyje. Klaipėdos gydymo įstaigos sparčiai pildosi COVID-19 sergančiaisiais, todėl šiuo metu jau rengiamos papildomos vietos gydyti COVID-19 sergančius Klaipėdos ir Tauragės apskričių gyventojus. Rezervinėmis įstaigomis būtų naudojamasi tada, jei užsipildytų visos COVID-19 gydymui skirtos vietos miesto ir krašto ligoninėse, įskaitant ir Šilutės ligoninėje.

Pavyzdžiui, numatyta, kad papildomų lovų turi atsirasti Respublikinėje Klaipėdos, ir Jūrininkų ligoninėje. Taip pat numatyta, jog koronavirusu užsikrėtę pacientai, kurie serga lengvesne forma, galėtų būti guldomi Gargždų ligoninėje bei Jūrininkų ligoninės Palangos departamente.

Klaipėdos universitetinės ligoninės, kuri yra paslaugas COVID-19 sergantiems pacientams organizuojanti įstaiga, parengtas plano projektas pateiktas Sveikatos apsaugos ministerijai, kuri ir priims galutinį sprendimą.

Pagal Klaipėdos universitetinės ligoninės parengtą planą, miesto ir krašto ligoninės bendrai turi būti pasiruošusios priimti 600 COVID-19 sergančių pacientų. Rezervinėse gydymo įstaigose siūloma paruošti dar 180 vietų vidutinio sunkumo pacientams ir 480 vietų simptomų neturintiems arba lengva ir vidutinio sunkumo forma sergantiems pacientams, kuriems reikalinga tik saviizoliacija.

Iki pajungiant rezervines gydymo įstaigas, pacientai gydomi Klaipėdos miesto ir krašto ligoninėse. Klaipėdos universitetinės ligoninės parengtame plano projekte numatoma, kad rajonuose daugiausiai būtų gydomi vidutinio sunkumo pacientai, po kelias vietas numatant ir sunkiems ligoniams. Tuo metu miesto gydymo įstaigose – Klaipėdos universitetinėje ir Respublikinėje Klaipėdos ligoninėse – būtų gydomi sunkūs ir kritiškai sunkūs ligoniai, Jūrininkų ligoninėje – miokardo infarkto ir insultų ištikti pacientai, sergantys COVID-19 liga, Tauragės ligoninėje – vidutinio sunkumo, sunkūs ir kritiškai sunkūs pacientai.

Su COVID-19 susijusi statistika skelbiama https://koronastop.lrv.lt/statistika-lietuvoje

Šilutės ligoninės inf. 

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0