Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nervų ligų skyriuje - vis jaunesni pacientai

NEUROLOGES_1Šilutės ligoninės Nervų ligų skyrius, kaip atskiras vienetas, skaičiuoja tik pirmąjį savo 10-metį - tiek nuo oficialaus įteisinimo jam sueis kitais metais.
Skyrius įkurtas Vidaus ligų skyriaus patalpose, jame yra 15 lovų. Čia dirba gydytojos Nijolė Plaipienė ir Dangira Padimanskienė, pacientus prižiūri 7 slaugytojos, vadovaujamos vyr. slaugytojos Grasildos Renčeliauskienės, keturios valytojos ir ūkio reikalų tvarkytojas.
Apie savo vadovaujamą skyrių pasakoja jo vedėja, Šilutės ligoninėje dirbanti nuo 1999 metų, Nijolė PLAIPIENĖ.

Nervų ligos jaunėja

    Nervų ligų skyriuje gydomi insultus, epilepsijos priepolius, neurochirurgines operacijas patyrę pacientai, sergantieji migrena, encefalitu, radikulitais, išsėtine skleroze, Parkinso, Alzheimerio ligomis, turintys vestibiulinės funkcijos sutrikimus, įvairaus laipsnio smegenų kraujotakos sutrikimus. "Visos šios ligos "jaunėja" - guldome vis jaunesnius žmones", - sako vedėja. Todėl pastaruoju metu skyriuje sutiksi ir 30-mečių, ir 80-mečių pacientų.

Ligoniai čia patenka gavę savo šeimos gydytojo ar specialisto siuntimus, taip pat atvežti Greitosios medikų. Pastarųjų, anot N.Plaipienės, daugiausia. Aplenkti savo šeimos gydytojus ir atvažiuoti tiesiai į skyrių ypač dažnai įsigudrina kaimo žmonės.
Skyriuje turima įranga leidžia medikams atlikti kompiuterinį galvos smegenų ir stuburo tyrimą, ultragarsinį kaklo kraujagyslių tyrimą. Jei reikia, pacentus konsultuoja LOR specialistai, okulistai, terapeutai ir kitų sričių medikai. "Mūsų ligoniai yra išsamiai ištiriami", - sako N.Plaipienė.
Šio skyriaus pacentams labai reikalinga kineziterapija, masažai, elektros procedūros. Todėl gydytojai neurologai nuolat bendradarbiauja su gydytoja reabilitologe Dalia Murauskiene.
N.Plaipienė svajoja apie atskirą skyrių, mat 15-os šiandien turimų lovų dažnai neužtenka, neretai tenka skolintis iš kitų skyrių. Bet kada šis skyrius turės visai atskiras patalpas, anot vedėjos, dar neaišku.

Vyr. gydytojas turi gerąją žinią

Ligoninės vadovas Darius Steponkus tokią perspektyvą, kad ir neartimą, vis dėlto įžvelgia. Jis irgi pastebi, kad per kelis pastaruosius metus labai daugėja šio skyriaus pacientų, ir juokauja, kad posakis "Visos ligos - nuo nervų" Šilutės kraštui tikrai tinka. Tiesa, viena priežasčių gali būti ir pastaruoju metu žymiai gerėjanti nervų ligų diagnostika.
Pasak vyr. gydytojo, galimybė išplėsti Nervų ligų ir Terapijos skyrius atsiras tada, kai bus pastatytas atskiras operacinių blokas. Šios statybos projektas buvo parengtas dar 2008-aisiais, tik jo vykdymą pakoregavo sunkmetis. Dabar 4 metų senumo projektą gali tekti koreguoti.
Bet geroji žinia, anot D.Steponkaus, yra ta, kad jau parengtas viso 4-ojo ligoninės aukšto, kuriame ir yra šie 2 skyriai, rekonstrukcijos projektas. Jo įgyvendinimas, tikimasi, bus pradėtas tuoj po Naujųjų metų, nors kol bus prieita iki pačios renovacijos, dar gali praeiti šiek tiek laiko. Bet ją baigus bus iš esmės renovuotos visos abiejų skyrių patalpos. Tuomet labai pagerės sąlygos ir pacientams, ir medikams.

NEUROLOGES 

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje laisvų lovų nėra.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga