Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Warning: getimagesize(images/stories/Portretai/Hemodialize.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/siluteslig/domains/silutesligonine.lt/public_html/neigalus/plugins/content/smartresizer.php on line 244

Hemodializės skyrius

Hemodialize 

Hemodializės skyrius ligoninėje įkurtas 1993 metais. Tuo metu tai buvo vienas kabinetas, kuriame buvo atliekamos hemodializės.

Šio skyriaus pradininkas buvo chirurgas Algis Starkus. Tuomet ligoninė gavo labdarą iš Vokietijos - Frezenijaus firmos dializės aparatą ir lovą dializuojamiems pacientams.

Per pirmuosius metus atliktos 73 hemodializės. Maždaug 10 per mėnesį. 1994-aisiais hemodializuojami trys vaikai. Jauniausiam buvo vos 8-eri. Pirmasis hemodializuojamas vaikas buvo 12 metų. 

„Tuo metu Klaipėdos apskrityje pirmieji turėjome tokią aparatūrą, gerą vandens kokybę, todėl 1994-aisiais hemodializavome ir vaikučius“, - bendrosios praktikos slaugytoja Jolanta Milukienė.


Skyriaus vedėja - gydytoja nefrologė Žydrė Dobilinskienė
Skyriaus telefonas (8 441) 61 044

       

Hemodializės procedūra - tai pakaitinė inkstų terapija. Šios procedūros reikalingos pacientams su įvairiais susirgimais, kai inkstai nebeatlieka savo funkcijų. Kai kuriems pacientams transplantuojamas donorinis inkstas, daugumai šios procedūros taikomos iki gyvenimo pabaigos.

Šiandien tai nedidelis, bet modernus 5 lovų skyrius. Procedūrų metu pacientai gali žiūrėti televizorių, klausytis muzikos. Jau 24 metus tokios procedūros atliekamos Šilutės ligoninės hemodializių skyriuje, kuris daugeliui pacientų yra tarsi antri namai. Jos atliekamos pacientams po 4 valandas tris kartus per savaitę.

„Apie tris metus mažėja hemodializuojamų pacientų – ligos priežastys atrandamos kur kas greičiau nei ankščiau. Skyriuje gera, kokybiška vandens valymo sistema, šiuolaikiška aparatūra, priemonės, kurių dėka ilgėja hemodializuojamų pacientų gyvenimo trukmė“, - gydytoja-nefrologė Žydrė Dobilinskienė.

Pernai skyriuje atliktos iki 1500 hemodializių procedūros. Kraujas valomas 9–11 žmonių, iš kurių jauniausiajam – 44-eri.

2010-aisiais atlikta daugiausiai hemodializių – 2150. Tais metais skyriuje gydėsi 17-19 pacientų.

Sėkmingas skyriaus darbas priklauso ne tik nuo aparatūros, bet ir nuo skyriuje dirbančios komandos – rūpestingų slaugytojų. 

„Pacientai mums kaip šeima. Juk su jais susitinkame dažniau nei galbūt savo artimaisiais. Su kai kuriais iš gydomų ligonių bendraujame jau keliolika metų, todėl apie juos žinome beveik viską“, - gydytoja-nefrologė Žydrė Dobilinskienė.

 

 

Ligoniu kasa

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje nėra laisvų vietų.
Palaikomojo gydymo ir s slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga


Padėkos
 

-------------------------

Dėkojame Chirurgijos-traumatologijos skyriaus gydytojams ir slaugytojoms už profesionalų darbą ir rūpestingumą. Linkime Jums ir kitiems Šilutės ligoninės darbuotojams sėkmės.

Pacientai 

  >>

-------------------------

Padėkas siųsti
el.p. padeka@silutesligonine.lt

 

 

Ligonines-Zemelapis