Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Warning: getimagesize(images/stories/Portretai/Reanimacijos_sk.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/siluteslig/domains/silutesligonine.lt/public_html/neigalus/plugins/content/smartresizer.php on line 244

Warning: getimagesize(images/stories/Portretai/A._Pieskliake_anesteziolge.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/siluteslig/domains/silutesligonine.lt/public_html/neigalus/plugins/content/smartresizer.php on line 244

Warning: getimagesize(images/stories/Portretai/A._Pakarklis_anesteziologas.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/siluteslig/domains/silutesligonine.lt/public_html/neigalus/plugins/content/smartresizer.php on line 244

Warning: getimagesize(images/stories/Portretai/A.Pikžirniene_Reanimacijos_sk_vedeja.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/siluteslig/domains/silutesligonine.lt/public_html/neigalus/plugins/content/smartresizer.php on line 244

Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius

     Reanimacijos sk

 

Reanimacijos - intensyviosios skyriuje šiuo metu yra 6 lovos. Skyriuje teikiama antrinio lygio reanimacinė pagalba. 

Pacientai į šį skyrių patenka po sunkių galvos smegenų traumų, nudegimų, įvairių operacijų, širdies ritmo sutrikimų, hipertenzinės krizės, širdies, inkstų, kepenų veiklos nepakankamumo, kitų sunkių būklių, kai yra būtinas pastovus paciento gyvybinių fukcijų sekimas ir palaikymas aparatūros pagalba, intensyvus medikamentinis gydymas.

Mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje užima pirmąją vietą. Siekiant sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų Vidurio ir Vakarų Lietuvoje, įgyvendinamas ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamas projektas. Kaip partnerė šiame projekte dalyvauja ir VšĮ Šilutės ligoninė. 

Ligoninė įsigijo visą reikalinga medicininę įrangą susijusią su širdies ir kraujagyslių ligų diagsnostika ir gydymu - III klasės echokardiografijos aparatą ir reanimacinės lovos komplektą.

Kardiologinė lova reanimacijos skyriuje sumontuota kartu su papildoma įranga - elektrokardiografu, defibriliatoriumi, monitoriumi, echokardioskopu bei aparatu, skirtu medikamentams infuzuoti į veną – infuzomatu, monitoriumi.

Nuo 2005-ųjų gydant ūmų miokardo infarktą skyriuje atliekama trombolizės procedūra - į veną suleidžiama iš karto kraują skystinančio preparato – trombolitiko, tokiu būdu ištirpinamas krešulys (atveriama kraujagyslė medikamentiniu būdu) ir gyvybė išgelbstima. Pacientas dar 2 valandas stebimas Reanimacijos skyriuje, kad nekiltų komplikacijų, o tuomet pervežamas koronarografijos procedūrai, pagal LR ministro įsakymą į Klaipėdos Jūrininkų ligoninę – klasterį – tolimesniam gydymui.

Kasmet atliekama vidutiniškai 20 trombolizių, patyrusiems miokardo infarktą.

Skyriuje dirba kvalifikuotas gydytojų anesteziologų-reanimatologų kolektyvas – tai skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė, Donatas Vekteris, Alenas Pakarklis, Audrius Markauskas, Aurima Piesliakė, vyr. slaugytoja Vida Ščemeliova bei intensyviosios terapijos slaugytojos, turinčios intensyvios terapijos ir anesteziologijos slaugytojų kvalifikaciją.

 


 Skyriaus vedėja - gydytoja anesteziologė-reanimatologė Audronė Pikžirnienė
 Vyresnioji slaugytoja - Vida Ščemeliova
 Skyriaus telefonas (8 441) 61 047


 

Šilutės ligoninėje taikomos šios anestezijos – endotrachėjinė, intraveninė, spinalinė, laidinė, epidūrinė, laringinė, regioninė nejautros. Iš viso per 2016 metus buvo atliktos 1389 anestezijos. 2016-aisiais pradėtos taikyti intraveninės nejautros ambulatoriniams ligoniams. Tai būdas sumažinti hospitalizacijų skaičių. Iš viso atliktos 572 intraveninės nejautros. Šilutės ligoninėje taikoma saugesnė nors ir sudėtinga procedūra - regioninė nejautra. 

A. Pieskliake anesteziolge                       Nuo 2015-ųjų Šilutės ligoninėje regioninę nejautrą taiko anesteziologė-reanimatologė Aurima Piesliakė.

A. Pakarklis anesteziologas

Nuo 2005-ųjų laidinę nejautrą pradėjo taikyti gydytojas anesteziologas-reanimatologas Alenas Pakarklis.

A.Pikžirniene Reanimacijos sk vedeja

Nuo 1999 metų spinalinę nejautrą taiko gydytoja anesteziologė-reanimatologė Audronė Pikžirnienė. 

 

1997-aisiais įkurtas Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius glaudėsi dviejose Chirurgijos ir Terapijos skyriaus palatose.

1999-aisiais atidarytas Reanimacijos skyrius, įkurtas suremontuotame buvusiame tuometiniame Akušerijos patalogijos skyriuje.

Tuomet, vykstant sveikatos apsaugos sistemos reorganizacijai, Šilutės ligoninė buvo licencijuota, todėl privalėjo turėti ir antrinio lygio reanimaciją.

Remontas kainavo apie 35 tūkst. litų, o moderni aparatūra ir įrenginiai – per 450 tūkst. litų. 1999 metais skyriuje gydyti 783 pacientai, o 2016-aisiais – 2133. 

 

„Konkurso būdu įsigyti japoniški, amerikietiški, šveicariški ir net iš Naujosios Zelandijos atgabenti reanimavimo aparatai yra ne prastesni nei Santariškių klinikose“, - tuometinis vyr. gydytojas A. Skikas.

Ištrauka iš laikraščio „Pamarys“, 1999, gruodžio 19 d.

  

 

 

 

 

 

 

 

Ligoniu kasa

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje nėra laisvų vietų.
Palaikomojo gydymo ir s slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga


Padėkos
 

-------------------------

Dėkojame Chirurgijos-traumatologijos skyriaus gydytojams ir slaugytojoms už profesionalų darbą ir rūpestingumą. Linkime Jums ir kitiems Šilutės ligoninės darbuotojams sėkmės.

Pacientai 

  >>

-------------------------

Padėkas siųsti
el.p. padeka@silutesligonine.lt

 

 

Ligonines-Zemelapis