Naujienos

Į Šilutės ligoninę medicinos studentai atvyksta pasisemti patirties ir būti naudingais

2022 08 25


„Šilutės ligoninės kolektyvas draugiškas, nėra pavargęs nuo nuolatinės studentų veiklos, gydytojai noriai bendrauja, rūpinasi, dalinasi žiniomis. Jie stengiasi studentus kuo daugiau išmokyti, parodyti įdomesnes situacijas. Pajutome, kad atlikdami praktiką galėjome Šilutės ligoninės gydytojams būti naudingi“, –  sako medicinos studentai, keletą savaičių įvairiose Šilutės ligoninės skyriuose atlikę papildomą savanorišką praktiką.

Šią vasarą iš Šilutės ligoninės gydytojų mokėsi du Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai Augustina Pikelytė ir Martynas Vekteris bei Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) studentė Gerda Šlažaitė.

Įdomiausia stebėti operacijas

Prasidėjus naujiems mokslo metams Augustina studijuos ketvirtame LSMU kurse, o Martynas - penktame. Mediko kelias nelengvas, taigi jaunuolių paklausėme, kodėl jie nusprendė studijuoti mediciną?

Martynui mediko profesija labai artima, nes jo senelis Jonas yra ilgametis gydytojas radiologas, o tėtis Donatas dirba anesteziologu – reanimatologu Šilutės ligoninėje. Mediko kelią pasirinko ir vaikino dėdė.

„Savęs studijuojančio kažką kitą, o ne mediciną, tiesiog neįsivaizdavau“, – atsakė Martynas.

Augustinos šeimoje medikų nėra, tačiau studijuoti šį dalyką ji svajojo nuo mažų dienų. Pasirinkimą siekti gydytojos profesijos lėmė ir tai, kad gimnazijoje gerai sekėsi biologija, chemija.


Martynui ir Augustinai Šilutė yra gimtasis miestas, todėl tai buvo vienas pagrindinių motyvų, kodėl jie pasirinko atlikti savanorišką papildomą praktiką Šilutės ligoninėje. Daugiausia laiko jie praleido Chirurgijos – traumatologijos bei Reanimacijos – intensyvios terapijos skyriuose, taip pat padėjo gydytojams Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje. Įdomiausia būsimiems gydytojams buvo stebėti operacijas.

Jie džiaugiasi nuoširdžiu ligoninės kolektyvu, jų teigiamu požiūriu į medicinos studentus. Ne paslaptis, kad didmiesčių ligoninėse praktikuojasi po keliolika ar daugiau studentų, todėl gydytojai ne visada gali skirti kiekvienam pakankamai dėmesio. Tuo tarpu Šilutės ligoninės gydytojams jie buvo tarsi „papildomos rankos“, gelbėję įvairiose situacijose.

Martynas ir Augustina neatmeta galimybės kada nors sugrįžti dirbti į Šilutės ligoninę jau kaip gydytojai specialistai. Tiesa, tai būtų tolimesnėje ateityje.

Mediciną patyrė ne kaip sausą informaciją knygose

Liepos mėnesį Šilutės ligoninėje savanorišką praktiką atliko iš Šilutės kilusi Gerda Šlažaitė, kuri rudenį pradės trečiuosius studijų metus VU MF. Gerda pasakojo, kad medicinos kelią pasirinko, nes jame jungiasi platūs ir įtraukiantys sveikatos mokslai, bendravimas, rūpinimasis žmonėmis ir darbas komandoje. Svajonę dar labiau sustiprino sutikti nuoširdūs, savo darbą mylintys ir gerbiantys šios profesijos atstovai.

„Šią vasarą atlikau pirmąją savo praktiką ir jai pasirinkau Šilutės ligoninę, nes tikėjausi, jog nedideliame mieste studentui gali būti palankiau įgyti praktinių įgūdžių. Šilutės ligoninės gydytojų dėka man pavyko mediciną patirti ne tik kaip sausą informaciją knygose – gavau patirties bendravime su pacientais ir kolegomis, pradinius chirurginius įgūdžius, o matytos diagnozės ir procedūros įprasmino teorinių žinių svarbą. Įdomiausia buvo išbandyti jėgas operacinėje ir įsitraukti į darbą poliklinikoje.

Laikas čia buvo gera pradžia supratimo, kur mano vieta, ieškojime. Kol kas svarstau, jog būdama jauna gydytoja labiau norėčiau siekti galimybės pirmiau semtis patirties didesniame mieste, o vėliau galbūt ateitis susidėliotų taip, kad galėčiau darbuotis ir čia. Smagu, jog galiu nuoširdžiai pasidžiaugti vasaros įspūdžiais Šilutės ligoninėje, pasisėmiau motyvacijos artėjančiam naujam mokslų sezonui“, – praktikos įspūdžiais dalinosi Gerda.

Nauda abipusė

Laikinai einantis vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai pareigas gydytojas chirurgas Kasparas Gylys pasakojo, kad vasaros metu, kai Šilutės ligoninės gydytojai atostogauja, medicinos studentų pagalba ypač reikalinga. Studentai asistuoja chirurginių ar traumatologinių operacijų metu, padeda pildyti medicininę dokumentaciją. Nauda abipusė – medicinos studentai iš ligoninės gydytojų pasisemia praktinių žinių, o šie keletą savaičių turi pagalbininkus.

Nuotraukose:

LSMU studentai Martynas Vekteris ir Augustina Pikelytė (viduryje) su gydytojais chirurgais Tomu Grenovecku (kairėje) ir Kasparu Gyliu.

VU MF būsima trečiakursė Gerda Šlažaitė.

Šilutės ligoninės administracijos inf.