Naujienos

COVID-19: susirgimų daugėja, grąžinamas kaukių dėvėjimas

2022 07 25


Augant COVID-19 susirgimų skaičiui, Šilutės ligoninė stiprina apsaugos priemonių naudojimą. Darbuotojams, pacientams, lankytojams medicininių kaukių dėvėjimas tampa nebe rekomenduojamas, bet privalomas.


Padidėjęs sergamumas koronavirusu Lietuvoje stebimas nuo birželio pradžios. Statistikos departamento duomenimis, sekmadienio parą Lietuvoje nustatytas 91 naujas COVID-19 atvejis, fiksuota viena mirtis. Pirmą kartą užsikrėtė 81, antrą - 9, trečią - vienas žmogus. Numanomas sergančiųjų skaičius Lietuvoje – 13125, Šilutės rajone – 79. Per sekmadienio parą naujų užsikrėtimų mūsų rajone nefiksuota. Šalies ligoninėse gydomi 119 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų penki – reanimacijoje.

Augantis COVID-19 susirgimų skaičius neramina, todėl ligoninėje nuo pirmadienio griežtinamas apsaugos priemonių naudojimas – grąžinamas privalomas medicininių kaukių ir respiratorių dėvėjimas.

Ligoniai lankomi tik griežtai nustatytomis valandomis, 11.00 - 13.00 val. ir 16.00 - 18.00 val.. Vieną pacientą gali lankyti vienas lankytojas vieną kartą per dieną ne ilgiau kaip 15 min. Visa tai, tiek dėl pacientų, tiek dėl darbuotojų saugumo, tiek dėl lankytojų.

Jeigu pajutote Covid 19 ligai būdingus simptomus – pradėjote karščiuoti, kosėti, vargina dusulys ar kiti simptomai, rekomenduojama likti namuose bei stebėti savo sveikatą, atlikti savikontrolės greitąjį antigeno testą, kreiptis į šeimos gydytoją ir laikytis jo nurodymų.

„Labai prašome būti atsakingais, jeigu pajutote į gripą panašius simptomus ir neatlikote greitojo koronaviruso testo, neikite į parduotuves, restoranus, renginius, kitas viešojo susibūrimo vietas. Galvokime ir apie savo, ir apie kitų saugumą. Naujo karantino išvengsime tik būdami sąmoningi ir pilietiški“, – būti supratingais prašo Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Šilutės ligoninės administracijos informacija