Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius

Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius ligoninėje įkurtas 2006 m. rugsėjo 1 d. Tuo metu skyriuje buvo tik 25 lovos. Šiuo metu Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje yra 40 lovų.

Skyriaus vedėja - medicinos gydytoja Violeta Giedraitienė
Skyriuje dirba gydytojai Ž. Dobilinskienė, P. Bardzilauskas, T. Grenoveckas
Vyresnioji slaugytoja - Daivutė Staigienė

Skyriaus telefonas - (8 441) 62 060

PATEKIMO Į SKYRIŲ TVARKA

Pacientai (ar jų artimieji), pageidaujantys gauti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas VšĮ Šilutės ligoninėje, turi:
  1. Turėti šeimos gydytojo siuntimą;
  2. Prieš atvykstant paskambinti vyresniajai slaugytojai, tel. 8 441 62 060 ir patikslinti, ar skyriuje yra laisvų lovų. (jeigu skyriuje vietų nebus, užregistruosime Jus į laukiančiųjų eilę ir paskirsime stacionarizavimo į skyrių datą).
Skyriuje yra teikiamos stacionarinės pirmo lygio palaikomjo gydymo ir slaugos paslaugos po gydymosi namuose, kai ambulatorinė pagalba tampa neefektyvi bei po stacionarinio gydymo, kai yra reikalingas tik palaikomasis gydymas ir slauga. Skyriuje teikiamos gydymo, slaugos, sveikatą atstatomosios procedūros - masažas, gydomoji mankšta. Taip pat teikiamos ir kitos sveikatos priežiūros paslaugos ligoniams, sergantiems lėtinėmis ligomis, esant nustatytai galutinei diagnozei, kai nebereikalingas papildomas ištyrimas ir yra netikslinga reabilitacija specializuotuose skyriuose.

Į skyrių pacientai atvyksta turėdami šeimos gydytojo ar stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojo siuntimą. Stacionarizavimo kriterijų sąrašas yra patvirtintas Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu. Apie paguldymo į skyrių datą kontaktiniu telefonu iš anksto pranešama pacientui ar jo įstatyminiams atstovams. Į Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių stacionarizuojami tik Šilutės miesto ir rajono gyventojai. Pirmenybė paguldymui į skyrių  suteikiama:

• ligoninės stacionaro skyriuose gydytiems ligoniams, kada gydymą reikia tęsti  Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje;
  • onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, kuriems reikalingas nuolatinis gydymas injekciniais narkotiniais analgetikais;
  • pacientams su lėtiniu kvėpavimo nepakankamumu, kai reikalinga pastovi deguonies terapija;
  • pacientams, kuriems reikalingas zondinis, enterinis ar parenterinis maitinimas;
  • pacientams, turintiems IV stadijos pragulas. Už šias paslaugas apmoka teritorinė ligonių kasa.  Šios paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto, bet ne ilgiau kaip už 120 dienų.