Naujienos

Daugelis šilutiškių į mobilų patikros punktą atvyksta jau nebe pirmą kartą

2021 09 24


Kasdien epidemiologinis šalies žemėlapis dažosi vis tamsiau, jau kuris laikas taip vadinamojoje juodoje zonoje yra Šilutės rajono savivaldybė. Sergamumo koronavirusu kreivei kylant aukštyn, darbo ženkliai padaugėjo Šilutės mobilaus koronaviruso patikros punkto komandai.

Kasdien čia dirbančios Šilutės ligoninės medikės paima apie 170 PGR mėginių ir greitųjų antigenų testų (bendroje sumoje). Vėliau paaiškėja, kad maždaug trečdalis PGR tyrimų būna teigiami.


Testuojasi daug mokinių ir mokytojų

„Vien pirmadienį į Klaipėdos laboratoriją išvežėme 102 PGR mėginius, tą dieną dar atlikome 90 greitųjų antigenų testų“, - pasakoja punkto veiklą koordinuojanti VšĮ Šilutės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vyr. slaugytoja Jūratė Pozingienė.

Greitasis antigenų testas, kurio tepinėlis taip pat imamas iš nosiaryklės, dažniausiai atliekamas profilaktiškai besitikrinantiems įvairių įstaigų darbuotojams. Jeigu jis būna teigiamas, punkto darbuotojos kviečiasi žmogų atvykti dar kartą ir paima PGR tyrimą, kurio rezultatas nustatomas laboratorijoje.

Praėjusią parą Šilutės rajone nustatyta 14 teigiamų COVID-19 atvejų, šiuo metu rajone serga - 312 (rugsėjo 24 d. duomenimis).

Punkto darbuotojos pastebi, kad prasidėjus rugsėjui testuojasi daug mokinių, mokytojų, švietimo darbuotojų.
Didžiausias užimtumas punkte pirmadieniais ir penktadieniais.

Veikia jau pusantrų metų

Mobilus koronaviruso patikros punktas Šilutėje veikia jau pusantrų metų, netrukus po to, kai šalyje buvo paskelbtas pirmasis karantinas.

Punkto komandą sudaro keturios Šilutės ligoninės darbuotojos, dvi iš jų pacientus aptarnauja iš ryto, popiet jas pakeičia antrosios pamainos narės. Per tiek laiko medikės jau priprato prie specialių kombinezonų, apsaugos ir dezinfekcijos priemonių, darbo įvairiomis oro sąlygomis.

Su punkto veikla apsiprato ir šilutiškiai. Anot koordinatorės J. Pozingienės, dauguma jų atvažiuoja jau nebe pirmą kartą, tad žino, kaip reikia elgtis. Svarbu prisiminti, kad ant A4 lapo būtina parašyti savo vardą, pavardę, asmens kodą bei kontaktinį telefono numerį.

Užsiregistruoti tyrimui galima puslapyje koronastop.lrv.lt arba paskambinus į karštąją koronos liniją numeriu 1808.