Naujienos

Gydytojo specialisto konsultacijai galima užsiregistruoti greičiau

2021 04 02


Pirmadienį prie Šilutės ligoninės Konsultacinės poliklinikos įėjimo durų nusidriekė nemaža eilė norinčiųjų užsiregistruoti pas gydytojus specialistus. Šilutės ligoninės administracija reaguodama į šią situaciją primena gyventojams registracijos galimybes.

Kodėl susidarė eilė?

Pirmadienį, kaip ir daugelyje šalies gydymo įstaigų, Šilutės ligoninėje pacientams buvo išduodami talonai vizitui pas įvairių sričių gydytojus specialistus. Tokiomis dienomis, kai išduodami talonai, Konsultacinės poliklinikos registratorės sulaukia daugiau gyventojų skambučių negu įprastai. Taip pat jos aptarnauja ir visus atvykusius pacientus tiesiogiai. Tik maža dalis gyventojų gydytojo specialisto konsultacijai registruojasi internetu.


„Tą dieną į Konsultacinę polikliniką kreipėsi apie 300 pacientų. Nustebino tai, kad iš jų internetu registravosi vos 15 asmenų. Besikreipiančių skaičius didelis, todėl svarbu suprasti, kad visiems tikrai nepavyks prisiskambinti į polikliniką. Dalis žmonių važiavo į registratūrą, tikėdamiesi greičiau prisiregistruoti, tačiau piktinosi, kad tenka laukti eilėje. Nepamirškime, kad į registratūrą įleidžiama vos po kelis žmones, vadovaujantis saugumo reikalavimais karantino metu. Kiek įmanoma, tikrai stengiamės pagerinti gyventojams sąlygas patekti pas gydytoją, tačiau, kai tokie pacientų srautai, neišvengiama ir nesusipratimų“, - situaciją komentavo Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis.

Ką daryti, kad situacija nepasikartotų?

Priminsime, kad rajono gyventojams suteikiama galimybė registruotis vizitui pas gydytoją telefonu ir internetu.

Greičiausias būdas užsiregistruoti pas gydytoją specialistą – internetu išankstinėje pacientų registracijos sistemoje. Išankstinės registracijos svetainė: https://ipr.esveikata.lt/

Išankstinė registracija vykdoma nuotoliniu būdu ir tai vyksta greičiau nei kitomis veikiančiomis priemonėmis, tokiomis kaip telefonu ar atvykus į sveikatos priežiūros įstaigą.

„Šia sistema naudojasi ir kitos gydymo įstaigos. Registracija nėra sudėtinga, tačiau būtina patvirtini asmens tapatybę per elektroninius valdžios vartus. Gal tai ir sukelia nepatogumų besikreipiantiems žmonėms, tačiau to reikalauja sistema. Registracijos sistema yra saugi ir patogi naudotis. Jeigu nesutinka asmuo pateikti savo duomenų, tuomet teks palaukti eilėj. Dėl šios priežasties ir susiklostė tokia situacija pirmadienį“, - aiškino V. Šileikis.

Paaiškinsime, kad registracijos sistema leidžia pacientams nuotoliniu būdu rezervuoti priėmimo laiką, gauti pranešimus ir priminimus apie numatytą apsilankymą pas gydytoją, atšaukti apsilankymą, internete stebėti visų savo planuojamų bei įvykusių apsilankymų istoriją.

Ši sistema padeda sukurti tolygų pacientų pasiskirstymą tarp gydymo įstaigų ir specialistų, o pacientai mato, koks yra realus gydytojų  užimtumas ir gali rinktis tą įstaigą, kurioje pas gydytoją patekti bus galima greičiau.

Sistema pati primena pacientui apie artėjantį apsilankymą pas gydytoją, tad jei pacientai laiku atvyksta pas gydytoją jiems paskirtu metu, gydymo įstaigos gali aptarnauti daugiau pacientų, o pacientai išvengia laukimo eilių.

Pacientai gali lengviau registruotis paslaugoms, kurioms reikia e. siuntimo, tėvai gali lengvai ir patogiai registruoti savo vaikus konsultacijai pas sveikatos priežiūros specialistus. 

Kai registracija vykdoma telefonu 

Pacientai taip pat gali jiems įprastu būdu užsiregistruoti ir telefonu, taip kaip daroma šiuo metu.

Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad Šilutės ligoninėje įdiegta skambučių valdymo sistema.

Tai reiškia, kad gyventojams nebereikia rinkti kelis kartus registratūros numerio. Visi pacientai bandantys prisiskambinti paskirstomi į virtualią skambučio laukimo eilę. Kai atsilaisvina registratorė, su ja sujungiamas kitas pacientas.

Surinkus Konsultacinės poliklinikos registratūros numerį, asmuo turi pasirinkti vieną iš trijų temų ir paspausti reikiamą skaitmenį:

spauskite 1,  jeigu norite užsiregistruoti gydytojo specialisto konsultacijai;

spauskite 2, jeigu norite atšaukti registraciją;

spauskite 3, jeigu domina kiti klausimai.

Paspaudus skaitmenį, asmuo bus sujungiamas su registratore. Jeigu registratorė tuo metu bus užimta, skambinančiajam reikia palaukti. Svarbiausia, neatšaukti skambučio, nes skambučių sistema leidžia registratorei matyti, laukiančiųjų sąrašą.

Skambinantysis yra įtraukiamas į laukimo eilę.

 

Šilutės ligoninės administracija