Naujienos

Informacija dėl COVID-19 valdymo priemonių

2022 08 02


Stebima, kad sergamumas COVID-19 didėja ne tik Lietuvoje, bet ir Šilutės rajone. Jeigu prieš savaitę numanomas sergančiųjų skaičius buvo 79, tai antradienio ryto duomenimis – 143. Rugpjūčio 1-osios  parą mūsų rajone patvirtinti 26 nauji koronaviruso atvejai, iš kurių pirmą kartą užsikrėtė 22, antrą – 4 žmonės. Tuo tarpu Lietuvoje paros užsikrėtimų skaičius viršijo 2000 ribą.

Atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją, jau praėjusią savaitę Šilutės ligoninė ėmėsi griežtesnių apsaugos priemonių – grąžino privalomą kaukių dėvėjimą tek Konsultacinėje poliklinikoje, tiek stacionaro skyriuose.

Siekiant dar labiau apsaugoti darbuotojus, pacientus, lankytojus pacientų nelankymo metu ligoninės skyrių durys bus rakinamos, visiems į ligoninę atvykusiems lankytojams bus matuojama kūno temperatūra, skyriuose gydomų pacientų judėjimas įstaigoje ribojamas.


Šilutės ligoninės administracija primena, kad pacientai (nuo 6 m. amžiaus), juos lydintys asmenys (tik 1 lydintis asmuo), atvykę į Šilutės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių, Konsultacinę polikliniką, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių, Vaikų ankstyvosios reabilitacijos tarnybą privalo dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius visą buvimo įstaigoje laiką.

Pacientai, nesilaikantys nustatytos medicininių veido kaukių dėvėjimo tvarkos bus neaptarnaujami. Siekiant išvengti nesusipratimų, kviečiame būti sąmoningais ir ligoninėje laikytis nustatytų reikalavimų.

Pacientų lankymo tvarka:

 - Pacientus leidžiama lankyti kiekvieną dieną nustatytu laiku (11-13 val. ir 17-19 val.) išskirtinais atvejais kitu laiku tik su gydančio ar budinčio gydytojo leidimu. Kitu laiku, skyriaus durys privalo būti užrakintos.

 - Lankytojai privalo dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius, atlikti rankų dezinfekciją. Lankytojams pamatuojama kūno temperatūra, jei lankytojas turi temperatūros, jis į skyrių neįleidžiamas;

 - Vieną kartą per dieną pacientą gali lankyti vienas asmuo. Maksimali lankymo trukmė – 15 min.;

 - Lankytojams, turintiems kvėpavimo takų infekcijos požymių, lankyti pacientus draudžiama;

 - Pacientus, kuriems nustatyta COVID-19 infekcija, ir pacientus, kurie turėjo kontaktą su pacientais, kuriems nustatyta COVID-19 infekcija lankyti draudžiama.

 Šilutės ligoninės administracijos inf.