Naujienos

Jaunieji medicinos studentai – į Šilutės ligoninę

2019 08 01Kasmet vasarą į Šilutės ligoninę atvysta jaunieji medicinos studentai. Keletą savaičių būsimieji gydytojai įvairiuose ligoninės skyriuose atlieka praktiką. Šiuo metu iš Šilutės ligoninės gydytojų mokosi du Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentai – Deividas Rimkus ir Osvaldas Petrokas. 
 
„Tai buvo puikus laikas. Džiaugiuosi susipažinęs su Šilutės ligoninės gydytojais. Gavau daug vertingų pamokų, gražiai priėmė, mokė ir atsakė į visus klausimus”, - apie jau antrąją savo praktiką Šilutės ligoninėje kalbėjo ketvirto kurso studentas Deividas. Jam antrino ir antrakursis Osvaldas, kuriam tai pirmoji praktika. 
 
„Pirmąją praktikos dieną buvo nedrąsu, nes aplinka nepažįstama, nauja viskas…Tačiau sekančią dieną į ligoninę grįžau kitomis akimis. Esu patenkintas būdamas čia”, - sakė Osvaldas. 
 
Abu studentai tęsia studijas pradėtas Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir šią praktiką atlieka savanoriškai skirtinguose ligoninės skyriuose pagal individualų darbo grafiką. Vaikinai jau mokėsi iš Priėmimo-skubios pagalbos, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuose dirbančių gydytojų, stebėjo, kaip vyksta darbas ir Konsultacinėje poliklinikoje. 
 
Vis tik įdomiausia, anot jų, buvo mokytis iš chirurgų ir traumatologų. „Įdomu buvo stebėti, kaip vyksta darbas operacinėje. Gydytojai maloniai moko, aiškina ir leidžia padėti operacijų metu. Didžiosiose gydymo įstaigose viskas kitaip. Mūsų studentų būna tiek daug, kad ne visada matai, ką daro gydytojas operacijos metu…”, - pastebėjimais, kodėl dažniausiai studentai renkasi praktiką rajono ligoninėse, dalijosi Deividas. Beje, Deividas kilęs iš Šilutės, baigė Šilutės pirmąją gimnaziją. 
 
Osvaldas gimė Šilutėje. Vėliau jo tėvai persikėlė gyventi į Kauną. Studentas atskleidė, kad anksčiau Šilutės ligoninėje dirbo  ir jo močiutė, tad jam buvo smalsu pavaikščioti tais pačiais ligoninės koridoriais. 
 
„Ši praktika padeda susisteminti visus dalykus, kuriuos mokaisi universitete. Ten daugiau teorinių žinių, o čia – nemažai praktikos. Tai svarbu, nes įgauni daugiau pasitikėjimo savimi”, - kalbėjo studentai. 
 
Deividas ir Osvaldas džiaugėsi susipažinę su Šilutės ligoninės bendruomene. Anot jų, medikai profesionalūs, linksmi ir vertina studentus. „Mums nereikėjo išvien užduoti klausimų, gydytojai mielai patys pasakojo, ką daro ir, kas bus toliau. Ča malonu būti, šilta aplinka, linksmi gydytojai”, - atviravo būsimieji gydytojai. 
 
Studentų praktika tęsis dar kelias dienas, po kurių vaikinai atostogaus ir netrukus tęs medicinos mokslus. Anot jų, tikėtina, kad sekančią vasarą būsimieji studentai sugrįš vėl. „Per metus gali daug kas pasikeisti. Jei bus galimybė, tikrai sugrįšime”, - sakė vaikinai. 
Šilutės ligoninės inf.