Naujienos

Kaip po COVID-19 ligos greičiau atgauti jėgas ir susigrąžinti sveikatą?

2021 02 03


Persirgus koronaviruso infekcija dauguma  pacientų vis dar jaučia COVID-19 ligos sukeltas pasekmes - įvairius sveikatos sutrikimus, kurie trunka nuo kelių savaičių iki mėnesių. Po COVID-19 ligos pacientams greičiau atgauti fizinę sveikatą padės reabilitacijos procedūros – kineziterapija, fizioterapija, masažai, o pagerinti psichologinę savijautą – medicinos psichologo konsultacija.

Daliai koronavirusu sergantiems pacientams pasireiškia lengvi ligos simptomai, kitiems – karščiavimas, kosulys, dusulys. 


Sunkiausiais COVID-19 ligos atvejais gali išsivystyti plaučių uždegimas, ūmus kvėpavimo nepakankamumas ir kitos komplikacijos. Persirgus koronavirusu pacientams gali pasireikšti ilgalaikiai šios infekcijos padariniai. Pavyzdžiui, kvėpavimo sunkumai, bendras silpnumas, nuolatinis nuovargis, galvos skausmas.

„Po koronaviruso daugelis pacientų dažniausiai skundžiasi kosuliu, sunkiai atkosi, jiems trūksta oro lipant laiptais. Taip pat jaučia bendrą silpnumą, nuovargį, blogai miega. Nemažai žmonių jaučia nerimą ir kremtasi, kad tokia būklė gali užsitęsti“, – atkreipia dėmesį Šilutės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Dalia Murauskienė.

Ji pažymi, kad persirgusiems koronavirusu greičiau atgauti jėgas ir išsivaduoti iš juos varginančių simptomų reikalinga reabilitacija. Pacientai, kurie persirgę sunkia ir vidutinio sunkumo koronaviruso sukelta pneumonija, bronchine astma, lėtinė obstrukcine plaučių liga, bronchitu, gali kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti siuntimą fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai.

„Skyriaus specialistai gali padėti sustiprinti fizinę sveikatą, palengvinti jų būklę ir galiausiai – sugrįžti į normalų gyvenimą, tačiau sveikimas nuo koronaviruso trunka gana ilgai. Svarbus paciento nusiteikimas ir motyvacija bei supratimas, kad liekamieji ligos reiškiniai taip greitai nepraeis. Tai gali trukti net kelis mėnesius. Svarbu nenusivilti, jei trūksta jėgų, tęsti procedūras, užsiėmimus“, – sako gydytoja reabilitologė.

Po reabilitologo konsultacijos pacientams skiriama kineziterapija, masažas, įvairios elektros procedūros. Dėl pablogėjusios psichoemocinės būklės pacientai siunčiami ir psichologo konsultacijai.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius dirba nuo 8 val. iki 16 val. 

Registruotis konsultacijai galima internetu: http://ipr.silutesligonine.lt/ arba tel. 8 441 61 040.

 

Šilutės ligoninės inf.