Naujienos

Konsultacinėje poliklinikoje - ir tiesioginės, ir nuotolinės gydytojų konsultacijos

2020 05 18Nuo šiandien, gegužės 18 d., VšĮ Šilutės ligoninėje atsinaujina ambulatorinės planinės paslaugos, t.y. gydytojų konsultacijos vėl pradedamos teikti ne tik telefonu, bet ir tiesioginio kontakto būdu. Pirmiausia atnaujinamos endoskopuotojų ir echoskopuotojų, okulistų, kardiologų, LOR gydytojų, ginekologų tiesioginio kontakto su pacientu konsultacijos. 
 
Šiuo metu Šilutės ligoninėje vyksta pasirengimas atnaujinti planinių ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų teikimą. Planinių paslaugų teikimas pradedamas vykdyti griežtai laikantis infekcijos kontrolės reikalavimų, kurių tikslas – iki minimumo sumažinti pavojų pacientams užsikrėsti koronaviruso infekcija (COVID-19). 
 
Paslaugų teikimo tvarka
  
Laikantis visų infekcijų kontrolės reikalavimų pacientų ir darbuotojų saugumui užtikrinti, pacientai į polikliniką bus įleidžiami po vieną ir privalės dėvėti veido apsaugos priemones. 
 
Pacientams konsultacijų grafikas bus sudarytas taip, kad būtų išvengta pacientų susibūrimų. Vizitui pas gydytoją specialistą nuo 9 iki 12 val. bus registruojami vyresni nei 60 m. arba lėtinėmis ligomis sergantys pacientai bei nėščiosios. Nuo 12 iki 15 val. bus registruojami pacientai iki 60 m. amžiaus ir neturintys lėtinių ligų. 
 
Prie įėjimo į Konsultacijų polikliniką pacientui bus užduodama keletas klausimų, pamatuota kūno temperatūra bei paprašyta dezinfekuoti rankas. Taip pat bus privalu laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo bei saugaus 2 metrų atstumo. 
 
Gydytojo specialisto konsultacijai pacientas turės atvykti į Šilutės ligoninės Konsultacinę polikliniką ne anksčiau nei 15 minučių iki jam paskirtos konsultacijos.
 
Karščiuojantys (37°C ir daugiau) ir turintys virusinės infekcijos simptomų pacientai į poliklinikos patalpas nebus įleidžiami. Pacientams bus nurodoma kreiptis nuotoliniu būdu į šeimos gydytoją dėl tolimesnių rekomendacijų. 
 
Pacientai bus konsultuojami kas 1 val. Tam, kad būtų užtikrinta visų liečiamų paviršių valymas ir dezinfekcija, patalpų vėdinimas. Visi įstaigoje dirbantys darbuotojai naudos asmens apsaugos priemones. 
 
Siekiant sustabdyti COVID-19 ligos plitimą, karantino laikotarpiu bus laikomasi principo, kad tiesioginio kontakto su pacientu konsultacijos bus teikiamos tik tuomet, kai paslaugos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu. Pirmumas teikiamas nuotolinėms gydytojų specialistų konsultacijoms, kurios bus skirtos vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymui, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimui ir tęsimui, gydytojo specialisto ar slaugytojo konsultacijoms, gydytojų tarpusavio konsultacijoms. 
 
Pirmumas nuotolinėms konsultacijoms

Dėl Jūsų pačių bei aplinkinių saugumo, Šilutės ligoninės vadovybė ragina kiek įmanoma daugiau naudotis nuotolinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis.

Nuotolinės gydytojų specialistų konsultacijos teikiamos turintiems šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto elektroniniu būdu užpildytą siuntimą (forma E027).

Konsultacinėje poliklinikoje nuotolines asmens sveikatos priežiūras paslaugas teikia šie gydytojai specialistai: ortopedas-traumatologas, urologas, kardiologas, chirurgas, ginekologas, pulmonologas, nefrologas, vaikų ligų gydytojas, vaikų endokrinologas, vaikų pulmonologas.

Karantino metu diagnostinės paslaugos ir procedūros teikiamos tik tais atvejais, kai jų nesuteikimas pacientui turėtų tiesioginės įtakos paciento sveikatos pablogėjimui.

Pacientai registruojami nuotoliniu būdu, paskambinę Konsultacinės poliklinikos išankstinės registracijos telefonu 8 441 61 040.

 
 
Šilutės ligoninės inf.