Koronaviruso grėsmei pasiruošę ir Šilutės ligoninės medikai

2020 02 13

Suvaldyti mirtį nešantį koronavirusą ruošiasi ir Šilutės ligoninė. Kiekvienas į Priėmimo skyrių patekęs asmuo, kuriam būtų įtartas šis virusas, būtų nukreiptas į specialų apžiūrų kabinetą, jam būtų uždėta kaukė, ir jis būtų gabenamas į Klaipėdos universiteto ligoninės Infekcinių ligų departamentą greitosios pagalbos automobiliu.

Ligoninė numatė viską

Apie mirtino koronaviruso grėsmę ir Šilutės medikų pasirengimą ekstremaliai situacijai informatyvų pranešimą parengė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis. Jį pristatė Savivaldybės Ekstremalių situacijų posėdžio metu.

Vadovas pasakojo, kad ligoninėje jau yra numatytos patalpos tokiam apžiūrų kabinetui, jo durys būtų pažymimos izoliacijos kortele ir būtų visą laiką uždarytos. Personalo,

galinčio turėti kontaktą su tokiais pacientais skaičius yra iki minimumo apribotas. Tokiam personalui yra paruoštos vienkartinės apsaugos priemonės: kepuraitės, respiratoriai, akiniai, pirštinės, chalatai, plastikinės prijuostės ir kt. Yra numatyta ir medicinos prietaisų apdorojimo bei patalpų dezinfekcijos, informacijos perdavimo Nacionaliniams sveikatos centrui tvarka. Taip pat numatyta, kaip turi elgtis su kelionėmis į užsienį susiję ligoninės darbuotojai ir kada ligoninėje būtų uždrausta lankyti ligonius.

Pasak V. Šileikio, Šilutės medikai pasirengę priimti tokius pacientus, bet kol tokios grėsmės nėra, jis ragino nepanikuoti.

Vyr. gydytojas taip pat priminė, jog kiekvienas žmogus dėl informacijos apie koronavirusą gali ištisą parą kreiptis NVSC telefonais: Klaipėdoje 8 616 94562; Kaune: 8 652 30105; Vilniuje: 8 618 79984. O įtarus infekciją reikia skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą tel.112.

Iš vaistinių „šluojamos“ kaukės

Šilutės ligoninės Priėmimo skyriuje dirbančios medikės ir skyriaus vedėja, gydytoja Eglė Šiurkutė ir vyriausioji slaugytoja Virginija Mykolaitienė rodo ant atskiros spintelės sudėtas specialios aprangos pakuotes. Jų, pasak medikių, ligoninė yra nupirkusi pakankamai ir tikrai nepritrūks.

Medikės praveria duris ir į izoliatorių, kur būtų iš karto nuvestas įtarimą dėl koronaviruso sukėlęs pacientas. Čia jį apžiūrintys medikai jau vilkėtų visą specialią aprangą.

Sekti koronavirusą galima Johnso Hopkinso universiteto žemėlapyje. Šiame JAV mokslininkų sukurtame žemėlapyje galima realiu laiku stebėti, kaip kinta užsikrėtusiųjų skaičius ir kokiose šalyse patvirtinti naujojo koronaviruso atvejai.

Vasario 13-osios duomenimis, užsikrėtusiųjų koronavirusu gretos jau viršijo 60 000, apie pusantro tūkstančio žmonių mirė, beveik 7000 pasveiko.

Kalbinami Šilutės vaistinių darbuotojai pasakoja, jog vienkartinių kaukių poreikis mieste yra didžiulis. Žinoma, šilutiškiai jas perka ne apsaugai nuo šio mirtino viruso, jie taip siekia apsisaugoti nuo Lietuvoje plintančio gripo. Kai kurie vaistinių darbuotojai tikino per savo darbo metus tokio ažiotažo dėl šios apsaugos priemonės dar nematę, ir jau nebežinantys, iš kur tų kaukių dar galėtų užsakyti. „Šilutiškiai jas tiesiog šluote šluoja“, - sakė vienos vaistinės darbuotojai.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sakė, kad šių vaistinių tinkle Šilutėje irgi likę labai mažai kaukių. Tačiau tiekimo sutrikimų nepastebima, kaukės nuolat atvežamos į vaistines.

Pasak L. Bielskės, kai kur, ypač didžiuosiuose miestuose, kaukės netgi rezervuojamos.

Vilija BUDRIKIENĖ, „Šilutės Naujienos“