Naujienos

Kur reikia kreiptis pajutus koronavirusui būdingus simptomus?

2020 11 05


Pasireiškus panašiems į koronavirusą (COVID-19) simptomams: kosuliui, dusuliui, skonio ir (ar) uoslės praradimui, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją arba skambinti į karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808.

SAM pabrėžia, kad jei yra jaučiami peršalimo simptomai, pasireiškia sloga, kosulys, karščiavimas ir bet kokie ūmių viršutinių kvėpavimo takų sistemos simptomai, žmogus turėtų likti namuose, nevykti į darbą, parduotuvę ir kitas viešas vietas.

Pasireiškus panašiems į koronavirusą (COVID-19) simptomams: kosuliui, dusuliui, skonio ir (ar) uoslės praradimui, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją arba skambinti į karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808.

SAM prašo visų gyventojų būti sąmoningais ir vadovautis viruso plitimo prevencijos instrukcijomis: vengti masinių susibūrimų, viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis atstumo ir t.t. Jei leidžia veiklos pobūdis, darbdaviai raginami sudaryti gyventojams galimybes dirbti nuotoliniu būdu.

Šeimos gydytojas išrašys siuntimą

Pacientai, kurie jaučia peršalimo (kurie būdingi ir koronavirusui) simptomus, karščiuoja, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją tolimesniam gydymui. Šeimos gydytojas priims sprendimą, ar pacientui tęsti gydymą namuose, ar nukreipti į Karščiavimo kliniką. Jei taip, tuomet šeimos gydytojas išrašys siuntimą į Karščiavimo kliniką, tačiau prieš tai reikės atlikti COVID-19 tyrimą Mobiliajame patikros punkte. Į Karščiavimo kliniką bus priimami pacientai, kurių tyrimo rezultatas – neigiamas.

Karščiavimo klinikoje viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai – paskiriamas tolesnis gydymas.

Jeigu COVID-19 tyrimas – teigiamas, tuomet pacientas privalo apie susirgimą informuoti savo šeimos gydytoją, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistus ir tęsti saviizoliaciją. Lengvus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai, kuriems gydytojų leista gydytis ambulatoriškai, privalo laikytis visų izoliavimosi taisyklių. Pablogėjus sveikatos būklei, toliau gydymas bus tęsiamas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Taip pat primename svarbiausius kontaktus:

 

1808

 

Koronaviruso karštoji linija

 

 

Kasdien 8–20 val.

 

Registracija į mobiliuosius punktus tyrimui dėl koronaviruso infekcijos.

   

Nemokamai  

 

1809

 

Bendra emocinės paramos linija

 

Visą parą

Nemokamai

 

Vienija „Vilties liniją“ (suaugusiesiems), „Pagalbos moterims liniją“, „Jaunimo liniją“,  „Vaikų liniją“ ir „Sidabrinę liniją“ (senjorams). 

Kreiptis pajutus nerimą, vienišumo jausmą arba susidūrus su koronaviruso sukeltais sunkumais.

Pagalbasau.lt

     

+370 5 2649676

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštoji linija

 

 I–IV 8–17 val.   

V 8–15.45 val.

VI–VII 8:00–17:00

 

Kreiptis kilus klausimų dėl izoliacijos reikalavimų, izoliacijos vietos keitimo, ūkinės komercinės veiklos vykdymo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos metu.

koronavirusas@sam.lt

 

Informacija

el. paštu apie koronavirusą

 

 I–IV 8–17 val.

V 8–15.45 val.

 

Kreiptis kilus klausimų apie koronavirusą, galiojančias valstybės lygio ekstremaliosios situacijos sąlygas, ūkinės veiklos vykdymą. 

KoronaSTOP.lt

 

Apibendrinta informacija apie koronavirusą

 

 

 

 

SAM inf. Šilutės ligoninės inf.