Medicinos darbuotojų dienai paminėti – žygis dviračiais

2023 05 05

Medicinos darbuotojų dieną Šilutės ligoninės medikai paminėjo aktyviai – leidosi į dviračių žygį-ekskursiją „Senųjų Mažosios Lietuvos gyventojų pėdsakais“. Savo pavyzdžiu medikai priminė, kad judėjimas yra vaistas nuo daugelio ligų, taip pat energijos ir geros nuotaikos šaltinis.

Saulėtą penktadienio popietę Šilutės ligoninės kieme susirinko būrys darbuotojų, nusiteikusių dviračiais pakeliauti po Šilutės apylinkes. Išklausę saugios kelionės instruktažo, susiskirstę į dvi grupes, žygio dalyviai sėdo ant dviračių ir lydimi gidų Edgaro bei Godos, pajudėjo link Šlažų tilto. Vėliau kelionės maršrutas vedė prie Žalgirių pažintinio tako, vingiavo pro Pagrynių kaimą, pylimą palei Šyšos upę, Šilutės miesto gatvėmis.

Kiekvieną kartą sustojus, gidai Edgaras ir Goda papasakodavo apie asmenybes ir vietas, kuriose nuo seno gyvenimą kūrė Mažosios Lietuvos gyventojai. Beklausant istorijų apie Vilko vaikus, pelkininkų kaimo gyventojus, dvarininką Hugo Šojų, rašytoją Hermaną Zudermaną, šviesuolį Vydūną,  dainininkę Aleksandrą ir kitus, keliolika žygio kilometrų buvo įveikti nejučia.

Paskutiniame kelionės taške – „Beždžionių pliažo“ poilsiavietėje prie Šyšos upės, žygio dalyvių laukė žirnių troškinys, lauže keptos bulvės.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus padėkojo visiems, važiavusiems kartu ir išreiškė viltį, kad tokie žygiai dviračiais galėtų tapti gražia ligoninės bendruomenės tradicija.

Medicinos darbuotojų diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 2004 m. Balandžio 27–oji pasirinkta todėl, kad 1918 metų balandžio 27 dieną Lietuvos Respublikos valstybės taryba sudarė Sveikatos komisiją. Profesinę šventę Šilutės ligoninės bendruomenė mini kasmet. Pernai, bendradarbiaujant su F. Bajoraičio biblioteka buvo suorganizuotas nuotaikingas renginys – protų mūšis.