Naujienos

Medicinos darbuotojų psichikos sveikatos stiprinimui - mokymai nuotoliniu būdu

2021 06 30


Praėjusią savaitę Šilutės ligoninės darbuotojai užbaigė „Darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje“ mokymus.

Mokymai vyko nuotoliniu būdu, bendradarbiaujant kartu su Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, vadovaujantis 2019 m.  gegužės 17 d. LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-590 „Dėl psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tvarkos aprašo patvirtinimo“.


COVID-19 pandemijos metu vis didėjantys reikalavimai sveikatos priežiūros įstaigoms, griežtinamos ir nuolat kintančios, dažnai neįprastos darbo sąlygos bei personalo trūkumas padidina medicinos personalo perdegimo sindromo riziką ir patiriamą depresiškumą bei nerimą. Pandemijos metu darbe patiriamas stresas veikia tiek paties medicinos personalo, tiek personalo artimųjų sveikatą.

Reaguodami dėl COVID-19 situacijos išaugusį šalies sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo krūvį ir patiriamą psichologinę įtampą, Šilutės ligoninės darbuotojai mokymu metu, kurie vyko nuo balandžio 19 d. iki birželio 23 d., gilino žinias psichinės sveikatos, emocijos streso atpažinimo bei to mažinimo darbe temomis. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas ir psichosocialinio kapitalo, profesinio perdegimo ir mobingo temoms.

Darbuotojams buvo atliktas psichoemocinės būklės gydymo įstaigoje įvertinimas anoniminiu būdu, nustatytos probleminės sritys, kartu aptarti ir rezultatai.

„Psichologinių žinių lavinimas naudingas visiems žmonės. Tai padeda atpažinti savo emocijas, sužinoti, kaip jas valdyti pačiam ir santykiuose su kitais. Tai tikrai padeda atkreipti dėmesį į psichoemocinių ligų atsiradimo pradžią. Tai suvokus, žmogus kreipiasi pagalbos. Gydytojams ir kitiems specialistams tai ypač svarbu, nes dažniausiai medikai neigia ligos simptomus. Situacija šalyje šiuo klausimu akivaizdi. Nemažai gydytojų pažeidžiami visuomenės. Apie tai byloja skaudūs įvykiai, todėl bendrai šalies medikų psichologinė būsena nėra gera, o šie ir kiti panašūs mokymai itin naudingi“, - nuomonę apie įvykusius mokymus išsakė l.e. Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjo pareigas Jonas Gvazdaitis, kurio iniciatyva įstaigos darbuotojų psichikos sveikatos gerinimui šiuo metu organizuojami gilaus poilsio ir atsipalaidavimo praktikos – jogos užsiėmimai.

Šilutės ligoninės inf.