Naujienos

MEDo - medikams skirta psichologinės pagalbos iniciatyva

2021 02 09


Kiekvienas sveikatos priežiūros specialistas supranta – paciento gerovė yra pirmoje vietoje. Su sveikata dirbantys specialistai dažnai pamiršta, jog būtina pasirūpinti ir savimi, savo emocine sveikata – tai ypač svarbu tampa dabar, kai kasdien susiduriame su didžiule įtampa dėl koronaviruso pandemijos.

Į stiprius stresinius išgyvenimus, kaip ši pandemija, kiekvienas reaguojame skirtingai: gali sutrikti miegas, padidėti nerimas, įtampa, irzlumas, suintensyvėti liūdesys, bejėgiškumo ir kaltės jausmai, baimė susirgti ar užkrėsti kitus. 


Pokalbis su profesionaliu psichologu ar psichoterapeutu gali palengvinti šią būseną.

Jaunųjų gydytojų asociacija bendradarbiaudama su MEDo.lt ir psichikos sveikatos srities organizacijomis, pavasarį startavo su medikų palaikymo projektu, kurio tikslas - teikti nemokamą konfidencialią nuotolinę psichologinę pagalbą. Tai ypač svarbu šios pandemijos metu, kai psichologinės paramos prireikia ne tik sveikatos priežiūros specialistams, bet ir jų artimiesiems.

Projekto savanoriai padeda operatyviai surasti tinkamą specialistą ir užtikrina, kad pirmoji konsultacija įvyktų sklandžiai. Šiuo metu pagalbą pasiruošę teikti beveik 150 specialistų.

Medikų palaikymo iniciatyva prasidėjo nuo Depresijos gydymo centro, kurie pakvietė Lietuvos psichologus solidarizuotis su medikais ir jiems teikti nuotolinę nemokamą pagalbą pasaulinės pandemijos metu. Netrukus Jaunųjų psichiatrų asociacija kartu su Vilniaus geštalto institutu pradėjo telkti visos Lietuvos psichologų ir psichoterpeutų pajėgas po vienu stogu – MEDo.lt. Palaikymą iniciatyvai išreiškė ir prie jos prisijungė specialistai iš daugybės organizacijų ir įstaigų.

Plačiau apie tai: https://medo.lt/