Naujienos

Ortopedas traumatologas Karolis Zinkevičius: „Padėti žmonėms noriu gydydamas ne tik vaistais“

2023 10 05


„Traumatologija – specialybė, reikalaujanti loginio mąstymo, kruopštumo ir tikslaus rankų darbo. Gydydamas žmones noriu matyti apčiuopiamą rezultatą“, – sako Šilutės ligoninės ortopedas traumatologas Karolis Zinkevičius.

Ortopedijos traumatologijos rezidentūrą Lietuvos sveikatos mokslų universitete (toliau – LSMU) jis baigė šiemet, tačiau jau turi sukaupęs vertingos patirties – dirbo didžiosiose šalies ligoninėse, daug sportinių traumų matė dirbdamas su Lietuvos futbolo federacija. Neįkainojamos patirties Karolis įgijo misijoje Ukrainoje, į kurią pernai vyko kartu su kitais medikais iš Lietuvos.

Nuo rugsėjo K. Zinkevičius darbą pradėjo Šilutės ligoninėje. Pacientai pas jį gali kreiptis dėl buvusių ar esamų traumų, norėdami pasikonsultuoti dėl ortopedinių operacijų.


Padėti kenčiantiems, sergantiems žmonėms Karolis svajojo nuo šešerių metų, matydamas mediko profesijos pavyzdį šeimoje. Jo krikšto tėtis yra gydytojas gastroenterologas, tad vaikystėje Karoliui teko matyti, kaip jis dirba, bendrauja su pacientais, su kokiomis nuotaikomis grįžta po budėjimų ligoninėje. Visa tai žadino norą ir pačiam padėti kitiems ateityje.

Baigęs gimnaziją, K. Zinkevičius pasirinko medicinos studijas LSMU, vėliau sekė penkeri metai ortopedijos traumatologijos specialybės rezidentūros studijų. Karolis pasakojo, jog šią specialybę pasirinko, nes norėjo žmones gydyti ne tik vaistais, bet ir naudoti naujausias medicinos technologijas, pritaikyti modernius protezus (klubų, kelio ir kt.). Pavyzdžiui, atlikus klubo sąnario endoprotezavimo operaciją, po kurio laiko galima pamatyti, kaip anksčiau skausmus kentęs žmogus, gali laisviau judėti, džiaugtis geresne gyvenimo kokybe.

Gydytojo darbo patirties K. Zinkevičius įgijo įvairiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Nesvetima jam ir Šilutės ligoninė, mat čia keletą metų pacientams teikė skubią pagalbą Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje. Viena iš priežasčių, padėjusių apsispręsti dirbti Šilutės ligoninėje po rezidentūros studijų buvo draugiški santykiai su Chirurgijos-traumatologijos skyriaus vedėju Gintaru Drūlia.

„Šilutės ligoninėje sudarytos visos sąlygos dirbti, padėti pacientams – operacinė aprūpinta modernia įranga, priemonėmis, medikamentais. Visi kolegos draugiški, su daugeliu jų esu pažįstamas iš anksčiau, jie mane taip pat atsimena geruoju“, – apie darbo pradžią ligoninėje kalba jaunas specialistas.

Chirurgijos – traumatologijos skyriuje atliekamos visos ilgųjų ir trumpųjų kaulų osteosintezės operacijos, klubo sąnario endoprotezavimas, kelio sąnario artroskopinės operacijos, pėdų deformacijų operacijos –korekcijos bei kitos operacijos.

Registruotis ortopedų – traumatologų konsultacijoms galima išankstinės registracijos sistemoje https://ipr.esveikata.lt/, telefonu (8 441) 61040, internetu: https://ipr.esveikata.lt/ arba atvykus į Konsultacinę polikliniką, adresu Rusnės g. 1, Šilutė.

Nuotraukų aprašymai:

1. Ortopedo traumatologo specialybę K. Zinkevičius pasirinko, nes norėjo žmones gydyti ne tik vaistais, bet ir naudoti naujausias medicinos technologijas, pritaikyti modernius protezus.

2. K. Zinkevičius sako, kad Šilutės ligoninėje sudarytos visos sąlygos dirbti, padėti pacientams.

3. Operacijos metu – kartu su Chirurgijos – traumatologijos skyriaus vedėju Gintaru Drūlia.

Šilutės ligoninės inf.