Pacientų lankymo tvarka karantino metu

2021 05 04

VšĮ Šilutės ligoninėje galioja ankstesnė pacientų lankymo tvarka.

Prieš kelias savaites Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nurodė, kad COVID-19 liga persirgę arba nuo jos pilnai paskiepyti gyventojai gali aplankyti ligoninėje gulinčius artimuosius.

Pacientų lankymui reikės gauti leidimą, o atvykus pateikti reikiamus dokumentus bei laikytis įstaigoje nustatytos pacientų lankymo tvarkos. Tačiau šalies gydymo įstaigos gali pačios spręsti, ar įsileisti imunitetą turinčius lankytojus.

Šilutės ligoninėje galioja ankstesnė pacientų lankymo tvarka.

Jeigu paskiepytas arba persirgęs COVID-19 gyventojas nori aplankyti kitomis ligomis sergantį pacientą Šilutės ligoninėje, jis turi gauti šio asmens gydančio gydytojo leidimą, o jam nesant – budinčio gydytojo leidimą.

Lankyti galima sunkios būklės pacientus, pacientus iki 14 metų amžiaus, žmones, kuriems nustatytas neįgalumas. Taip pat kitiems asmenims lankyti pacientus karantino sąlygomis neleidžiama, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir pacientų iki 14 metų lankymą. Tokiais atvejais taip pat reikalingas gydančio gydytojo leidimas.

Žmones ligoninėje galima lankyti, jeigu lankytojai neturi ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų ir nėra izoliacijoje. Taip pat lankytojams privalu įeinant ir išeinant iš skyriaus dezinfekuoti rankas, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), išskyrus atvejus, kai jų neįmanoma dėvėti dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikimo ypatumų.

Ligoninėse gulinčius žmones galima lankyti, jeigu jiems nėra diagnozuotas koronavirusas, asmenims nepasireiškė koronaviruso simptomai ir jie neturėjo sąlyčio su patvirtintu ligos nešiotoju.

Ligoninėje besigydantį žmogų vienu metu gali lankyti tik vienas žmogus, nebent daugiau lankytojų leidžia gydymo įstaigos vadovas.

Šilutės ligoninėje nustatyta ir informacijos teikimo pacientų artimiesiems apie jų sveikatos būklę tvarka.

Jeigu nepavyksta susisiekti su artimu ir sužinoti apie jo sveikatos būklę, artimieji gali skambinti skyriaus telefonu:

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius – 8 441 61 047,

Chirurgijos-traumatologijos skyrius – 8 441 61 046,

Vidaus ligų skyrius – 8 441 61 048,

Vaikų ligų skyrius – 8 441 61 042,

Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius – 8 441 62 060 arba 8 441 61 052,

Izoliatorius – 8441 62 100,

COVID-19 skyrius – 8441 48 707.

Šilutės ligoninės inf.