Naujienos

Padėkota naują gyvenimo etapą pradedančioms Šilutės ligoninės darbuotojoms

2023 01 18


Metų sandūroje gražiausi padėkos žodžiai už nepriekaištingą ilgametį darbą, ligoninei atiduotas dienas ir naktis, šilumą pacientams skambėjo radiologijos technologėms Vandai Tarozienei, Onutei Pranaitienei,  Gražinai Poškienei ir Vidai Auškalnienei. Medikės Šilutės ligoninėje išdirbo 40 ir daugiau metų.

„Šilutės ligoninė mums buvo kaip antri namai, o kolektyvas kaip šeima. Juk čia praleidome didžiąją dalį sąmoningo savo gyvenimo“, –  sakė radiologijos technologės.

Vanda, Onutė,  Gražina ir Vida prisimena, kad jos 130-ąjį jubiliejų paminėjusioje gydymo įstaigoje dirbo įdomiu, permainingu laikotarpiu. Per 40 darbo metų keitėsi įstaigos struktūra, pacientų aptarnavimo standartai, tobulėjo medicininė įranga ir technologijos, todėl nuolat teko mokytis, kelti kvalifikacija, prisitaikyti prie naujovių.

Ir nors liūdna, kad tenka atsisveikinti su Šilutės ligonine, atsiveria naujas gyvenimo etapas, kupinas kelionių, bendravimo su artimaisiais, o galbūt ir savanorystės.


Jaučiasi, lyg išeitų atostogų

Su Vanda, Onute, Gražina ir Vida kalbėjomės paskutinę jų darbo dieną, Naujųjų 2023-ųjų metų išvakarėse.

„Jaučiamės lyg išeitume atostogų, nors širdis virpa, juk šioje šeimoje gyvenome tiek metų“, - paklaustos kaip jaučiasi, atsakė ilgametės radiologijos technologės.

Vanda Šilutės ligoninėje dirbo nuo 1976 metų, Onutė ir Gražina nuo 1979 metų, o Vida nuo 1980 metų. Visos jos karjerą pradėjo skirtinguose ligoninės skyriuose. Radiologijos skyriuje jos išdirbo paskutiniuosius 20 ir daugiau metu.

„Buvau tikra seselė, nes labai patiko rūpintis ligoniais. Norėjau dirbti tik Chirurgijos skyriuje“, - prisimena Onutė. Minėtame skyriuje ji buvo išdirbusi ketverius metus,  kai įvertinęs jos darbštumą, gebėjimą atlikti pavestas užduotis, tuometinis vyriausiasis  gydytojas Stasys Alanta Onutei pasiūlė laikinai eiti skyriaus vyresniosios slaugytojos pareigas. Onutė sutiko, tačiau „tas laikinai“ tęsėsi beveik 15 metų. Vėliau ji persikvalifikavo ir pradėjo dirbti Radiologijos skyriuje, kurį laiko atliko šio skyriaus vyr. radiologijos technologės funkcijas.

Vanda savo darbą pradėjo Vaikų ligų skyriuje, o Gražina Vidaus ligų skyriuje, vėliau dirbo skirtinguose Konsultacinės poliklinikos kabinetuose. Vida iš pradžių dirbo operacinėje, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja.

Moterys pamena, kad anuomet slaugytojų darbas su pacientais buvo kitoks, reikalaujantis daugiau pasiruošimo prieš atliekant procedūras. Nebuvo vienkartinių švirkštų, o stiklinius reikėdavo specialiai apruošti. Infuzinės sistemos buvo surenkamos iš atskirų dalių, jų žodžiais sakant „suraišiojamos įvairiomis gumelėmis“. Intensyviosios terapijos skyriuje nebuvo monitorių, todėl sunkios būklės ligoniams kraujo spaudimą tekdavo matuoti rankiniu būdu kas valandą ir dažniau.

Technologijos keitėsi

Prieš  20-30 metų rentgeno tyrimai buvo atliekami senos konstrukcijos aparatais. Atliekant rentgenoskopijas, dalyvaudavo radiologijos technologas ir gydytojas radiologas.  Visiems reikėdavo užsidėti švinines pirštines ir prijuostes.

Radiologijos technologės rentgeno nuotraukas ryškindavo vonelėse su specialiais chemikalais, tamsioje patalpoje. Skubos atvejais dar šlapias nuotraukas tekdavo nešti gydytojams į operacinę ar Priėmimo – skubios pagalbos skyrių.

Šiandien darbas Radiologijos skyriuje skiriais, kaip diena nuo nakties. Abiejuose skyriaus padaliniuose – Konsultacinėje poliklinikoje ir stacionare, stovi skaitmeniniai rentgeno aparatai. Tyrimai atliekami kur kas greičiau, paprasčiau, kokybiškiau. Rentgeno nuotraukos matomos gydytojams kitose darbo vietose iškart, vos atlikus tyrimą.

Šilutės ligoninė siekia gerinti atliekamų paslaugų kokybę, todėl nuolat atnaujina medicininę įrangą. 2004 metais Radiologijos skyriuje buvo pastatytas vienapjūvis kompiuterinis tomografas, žymiai pagerinęs diagnostines galimybes. 2020 metais jis buvo pakeistas moderniu 128 pjūvių kompiuteriniu tomografu, kuriuo atliekami galvos smegenų, kaklo, krūtinės ląstos, pilvo, dubens, stuburo, galūnių ar kitų organų radiologiniai tyrimai.

Kolektyvą papildė naujos narės

„Liūdna išlydėti ilgametes koleges, juk tiek metų išdirbta kartu. Mes šiame kolektyve daugiau praleidžiame laiko negu su šeima namuose. Skyrius yra kaip antra šeima. Džiaugiamės vieni kitų pasiekimais, anūkų atsiradimais, liūdime dėl praradimų“, - pasakojo nuo 1998 m. Radiologijos skyriui vadovaujantis gydytojas Darijus Pundžius.

Kartu jis pasidžiaugė, kad Radiologijos skyriuje puikiai pritapo jaunosios radiologijos technologės Indrė ir Karolina, kurios čia dirba jau beveik metus.

„Kolektyvas šiltai ir draugiškai mus priėmė, dalijasi patirtimi bei žiniomis. Kitų ligoninės skyrių gydytojai ir bendrosios praktikos slaugytojos noriai bendradarbiauja“, - kalbėjo Indrė ir Karolina.

Padėkojo vyriausiasis gydytojas

„Gyvenime viskas trapu ir kinta. Kiekvieno pabaiga yra naujo pradžia - poilsio, bendravimo su artimaisiais, pomėgių įgyvendinimo. Norėčiau padėkoti už ilgametį darbą, visas atiduotas įstaigai dienas ir naktis, už meilę ir šilumą pacientams, ilgametį buvimą kartu“, - V. Tarozienei, O. Pranaitienei, G. Poškienei, V. Auškalnienei dėkojo vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Už neįkainuojamą indėlį į įstaigos istoriją, nuolatinį tobulėjimą, drąsa ir ryžtą nuolat mokytis, prisitaikymą prie naujų technologijų, ilgametėms radiologijos technologėms padėkojo ir kiti administracijos darbuotojai.

Tuo tarpu Vanda, Onutė,  Gražina ir Vida linkėjo išlikti nuoširdžiais, stiprybės, bendradarbiavimo su kolegomis, būti iniciatyviais, sekti ir taikyti naujoves bei sklandaus darbo skyriuose.

Nuotraukose:

1. VšĮ Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus kolektyvas.

2. Radiologijos technologės (iš kairės) Vanda Tarozienė, Vida Auškalnienė, Gražina Poškienė ir Onutė Pranaitienė Šilutės ligoninėje išdirbo 40 ir daugiau metų.

Šilutės ligoninės administracijos inf.