Priėmimo - skubios pagalbos paslaugos teikiamos atnaujintose patalpose

2022 07 20

Šilutės ligoninėje – ilgai laukti pokyčiai: liepos pradžioje duris atvėrė atnaujintas Priėmimo – skubios pagalbos skyrius. 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę veikiantis skyrius neremontuotas buvo bene tris dešimtmečius, tad neatitiko daugelio šiuolaikinių reikalavimų teikiant skubią ir būtinąją medicininę pagalbą.

Nuo šiol patogiau ir jaukiau pacientams, pagerėjo darbo sąlygos medikams.  Antradienį atnaujintose patalpose apsilankė ir Šilutės rajono savivaldybės atstovai.

Patalpos išdėstytos kitaip

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus pasakojo, kad atlikus skyriaus remonto darbus patalpų plotas nepasikeitė, tačiau pacientų laukiamasis ir apžiūrų kabinetai išdėstyti kitaip. Pakeistos ir durys, jų aukštis bei plotis, kad būtų galima įvažiuoti su bet kokiu vežimėliu ar lova (esant reikalui). Prie įėjimo į skyrių įrengta įvažiavimo rampa su stogu, kad būtų patogiau privažiuoti greitosios pagalbos automobiliui ir įvežti sunkų ligonį. Atnaujinta ir dalis baldų bei medicininės įrangos.

Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus remontas užsitęsė ilgiau nei planuota, nes atsirado nenumatytų darbų. Kada darbininkai nulupo plastikines apdailos lenteles, pamatė apdegusius aliuminio laidus. Tuomet buvo nuspręsta pakeisti elektros instaliaciją, taip pat inžinerinius tinklus.

„Senasis Priėmimo – skubios pagalbos skyrius neatitiko šiuolaikinių reikalavimų. Paskutinis remontas jame buvo atliktas prieš keliasdešimt metų, tų laikų medžiagomis. Atnaujinti šį skyrių buvo būtina, nes Priėmimo – skubios pagalbos skyrius yra ligoninės veidas. Džiaugiamės, kad nuo šiol pacientus galime pasitikti moderniose ir žymiai patogesnėse patalpose“, – sakė vyr. gydytojas.

Pokyčiais džiaugiasi ir skyriaus darbuotojai – gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojos ir jų padėjėjos.

Per mėnesį apsilanko 900 pacientų

Priėmimo – skubios pagalbos skyrius, tai vieta, į kurią pirmiausia patenka visi ligoninės pacientai. Visi, kurie guldomi į stacionarą gydytis su gydytojų siuntimais ir bet kuriuo paros metu atvežami greitosios pagalbos automobiliu arba atvyksta patys netikėtai sunegalavę, susižeidę, patyrę traumų. Skyriuje aptarnaujami ir pacientai pirminių šeimos centrų nedarbo metu – vakarais ir savaitgaliais.

Per mėnesį Šilutės ligoninės priėmimo skyriuje apsilanko daugiau kaip 900 pacientų – šilutiškių ir Pamario krašto svečių.

Nuotraukose:

1. Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus kolektyvas.

2. Laikinai skyriaus vedėjo pareigas einantis gydytojas Mantas Viliušis.

3. Antradienį atnaujintose skyriaus pareigose apsilankė Šilutės rajono savivaldybės atstovai.

Šilutės ligoninės administracijos informacija