Naujienos

Šiemet Šilutės ligoninė pasitinka 130-ies metų jubiliejų

2022 04 26


Šilutės ligoninė – viena seniausių gydymo įstaigų Lietuvoje, prisitaikanti prie kintančių laikmečio sąlygų. Išgyvenusi pasaulinius karus, įvairias reformas, COVID-19 pandemiją, Šilutės ligoninė ir toliau siekia pagrindinio tikslo – teikti kokybiškas ir modernias asmens sveikatos priežiūros paslaugas.


Istoriniuose šaltiniuose rašoma, kad 1891 m. vasario 12 d. Šilutės apskrities taryba nutarė statyti naują ligoninę. Jos statybai stigo žemės sklypo, bet jį padovanojo naujasis dvaro savininkas Hugo Scheu. Ir štai kairiajame Šyšos krante, prie Rusnės plento, iškilo mūrinis ligoninės pastatas, kuriame 1892 m. spalio 6 d. buvo iškilmingai atidaryta naujoji ligoninė, kuri sėkmingai veikia iki šiol.

Šilutės ligoninės 130-ies metų įkūrimo jubiliejus tai visų šilutiškių šventė. Daugelis iš jų šioje gydymo įstaigoje išvydo dienos šviesą, čia gydėsi patys ar lankė artimuosius, čia važiuoja, kai reikia skubios pagalbos bet kuriuo paros metu. Šilutės ligoninėje teikiama pagalba ne tik rajono gyventojams, bet ir Pamario krašto svečiams.

Išskirtinės sukakties proga Šilutės ligoninės administracija organizuoja renginių ciklą, kurie prasideda balandžio mėnesį, Medicinos darbuotojų dienos minėjimu ir planuojami baigti  spalio mėnesį, oficialią ligoninės atidarymo dieną. Įstaigos istoriją kuria čia dirbantys gydytojai, slaugytojai ir kiti ligoninės darbuotojai,  todėl 130-ojo jubiliejaus renginių metu dėmesys bus parodytas tiek jauniems specialistams, tiek dirbantiems čia ilgus metus.

Pastarieji keli metai buvo pandemijos metai, kada VšĮ Šilutės ligoninės medikams teko būti priešakinėse linijose, kovojant su klastingu COVID-19 virusu.

VšĮ Šilutės ligoninės administracijos informacija