Šilutės ligoninė 2020 metus užbaigė su teigiamu veiklos rezultatu

2021 05 03

Šilutės ligoninėje per praėjusius metus reikėjo net du kartus pertvarkyti skyrius, ir dviejuose skyriuose gydyti po pusšimtį Covid - 19 sergančių ligonių. Šilutės ligoninė tapo trečiąja taip vadinama kovidine ligonine Klaipėdos krašte, gydančia šia liga sergančius žmones.

Buvo ir nesėkmių, kai trumpam teko uždaryti Reanimacijos skyrių, nes visi skyriaus gydytojai susirgo. Taigi dalis Šilutės ligonių Greitosios pagalbos automobiliais buvo vežami gydyti į Klaipėdos respublikinę ligoninę.

Tačiau, kad ir kokie sunkūs metai buvo, Šilutės ligoninė 2020 metus užbaigė su teigiamu veiklos rezultatu.

Dirbo taupiai ir su neįprastais ligoniais

Šilutės savivaldybės tarybos politikams ligoninės vyr. gydytojas Viktoras Šileikis pateikė įstaigos 2020 m. veiklos ataskaitą, kuri nustebino ne vieną politiką. Net kelias kadencijas iš eilės pareigas einantys krašto politikai dar nebuvo girdėję, kad ligoninė baigtų metus pelningai, ir dar tokia suma – 200 tūkst. eurų.

Ataskaitą pateikęs V. Šileikis sakė, kad praėjusiais metais prasidėjusi Covid -19 pandemija ligoninei sukėlė daug iššūkių. Įstaigą tarsi karo metu teko pertvarkyti, sudaryti sąlygas gydyti COVID-19 užsikrėtusius ligonius. Tokiai paslaugai buvo paskirti net du skyriai po 50 lovų.

Pasak V. Šileikio, dabar ligoninėje guli 5 šia infekcija sergantys ligoniai, du iš jų serga sunkiai. Nerimą įstaigos vadovui kelia augantys mobiliajame patikros punkte nustatomų infekcijų skaičiai.

Kovidinės ligoninės statusas Šilutės ligoninei užtikrino patikimesnį – vienos dvyliktosios finansavimo modelį. Tačiau pasak V. Šileikio, ir dėl tokio finansavimo pernai liepos mėnesį teko pakovoti Sveikatos apsaugos ministerijoje, nes ministerijoje buvo svarstoma sutaupyti ir mokėti tik už atliktas procedūras.

V. Šileikis sakė, kad padėkos žodžių yra nusipelnę visi ligoninės darbuotojai, kurie visus metus dirbo taupiai ir tvarkingai, nors metai buvo neįprasti.

Keičiasi skyrių vedėjai

Socialinių reikalų komiteto narys Algirdas Gečas dėkojo ligoninės vadovui už sėkmingą darbą. Jis sakė pastebėjęs tendenciją, jog kitų savivaldybių ligoninių vadovai išsirūpino sau priedus prie atlyginimo už darbą kovidinėmis sąlygomis. A. Gečas dėkojo V. Šileikiui, kad jis nepasinaudojo tokia situacija ir nedidino sau atlyginimo.

To paties komiteto narys Žygimantas Kurlianskas ir Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narė Lijana Jagintavičienė domėjosi apie skyrių vadovų, bei kitų darbuotojų pasikeitimus. Jie stebėjosi, kad keliems skyriams vadovauja laikinai pareigas einantys medikai.

V. Šileikis patvirtino tokias žinias. Jis sakė, kad dabar šešiems ligoninės skyriams vadovauja laikini vadovai. Jis pavardino kelis skyrius, kuriuose pareigas dėl amžiaus ar dėl sveikatos paliko buvę vadovai, tačiau jau rengiami dokumentai būsimiems vadovų konkursams ir netrukus jie bus paskelbti.

Ž. Kurlianskas paprašė V. Šileikio pateikti 3 metų statistiką, kaip ligoninės skyriuose keitėsi ir iš vieno į kitą skyrių perėjo medicinos darbuotojai. Jis sakė norintis išsiaiškinti tendencijas. V. Šileikis pažadėjo surinkti tokią informaciją.

Ruošiasi remontuoti Vaikų ir Priėmimo skyrius

Paklaustas apie planuojamus darbus V. Šileikis sakė, kad įstaigos jėgomis planuojama sutvarkyti Vaikų ligų skyriui skirtas patalpas. Šis skyrius turėjo būti perkeltas į kitas patalpas, nes pastatas, kuriame jis veikė, buvo skirtas kovidiniams ligoniams.

Planuojama remontuoti ir Priėmimo – skubios pagalbos skyrių. Pasak vyr. gydytojo, jame dirbantys medikai kalba, kad šis skyrius remontuotas daugiau nei prieš 25 metus. Vadovybei norisi, kad ir ten būtų geresnės sąlygos tiek dirbantiesiems, tiek atvykstantiems pacientams.

Sigitas Grinčinaitis, „Šilutės Naujienos“