Šilutės ligoninė pagerino situaciją: rugpjūtį stacionarinių paslaugų atnaujinta virš 77 proc.

2020 09 14

Žinoma iš anksčiau, jog iki rugsėjo visoms gydymo įstaigoms buvo privalu įvykdyti Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytus planinių paslaugų atnaujinimo rodiklius. Tam, kad Valstybinė ligonių kasa atsiskaitytų pagal vadinamąją vienos dvyliktosios taisyklę. Informuojame, kad Šilutės ligoninė pagerino situaciją ir rugpjūtį atnaujino virš 77 proc. stacionarinių paslaugų, o ambulatorinių – apie 90 proc.

„Nors liepą stacionarinių paslaugų ir buvo atnaujinta mažiau negu reikalaujama, tačiau rugpjūtį pasiekėme visus rodiklius. Situaciją pagerinome, o mūsų gydymo įstaiga jau gavo finansavimą, tai yra 1/12 numatytos metinės sumos už paslaugas“, - praneša Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis.

Pasak gydymo įstaigos vadovo, liepą stacionarinių paslaugų suteikta mažiau dėl karantino metu nevykdytų planinių operacijų ir dėl to, kad Vaikų ligų skyrių teko perkelti į kitas patalpas, mat buvo privalu turėti atskirą pastatą galimai užsikrėtusiems COVID-19 virusu.

Šios priežastys įvardintos ir praėjusią savaitę vykusio susitikimo su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga metu. Į susitikimą su ministru vyko ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei administracijos direktorius Virgilijus Pozingis.

„Susitikimas su ministru praėjo sklandžiai. Jam buvo paaiškintos aplinkybės dėl liepą sumažėjusių stacionarinių paslaugų apimčių. Susitikimo metu buvo svarbu rasti sprendimus, jog kuo greičiau būtų atnaujintos paslaugos pacientams. Ligoninė rugpjūtį įvykdė visus rodiklius ir tuos skaičius pristatėme ministrui. Rezultatai geri“, - teigė V. Šileikis.

Šilutės ligoninės inf.