Šilutės ligoninėje atnaujinamos planinės paslaugos, COVID-19 situacija išlieka įtempta

2021 11 03

Šilutės ligoninėje nuo trečiadienio, lapkričio 3 dienos, atnaujinamos paslaugos: Vidaus ligų skyriaus veikla, planinės hospitalizacijos ir planinės operacijos. Visgi COVID-19 situacija išlieka įtempta, todėl medikai prašo gyventojų supratingumo ir sąmoningumo kovojant su klastingu virusu.

Atnaujintos planinės paslaugos

„Situacija Šilutės ligoninės Vidaus ligų skyriuje stabilizavosi, gydymo įstaiga grįžta prie įprasto darbo ritmo ir atnaujina paslaugas. Pacientai vėl priimami planinėms operacijoms ir hospitalizacijoms. Paslaugos teikiamos pagal ankstesnę tvarką“, – praneša Šilutės ligoninės l.e.p. vyr. gydytojas Algis Starkus.

Ligoninėje laikomasi visų saugumo priemonių, siekiant iki minimumo sumažinti infekcijos plitimo riziką. Esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, pacientų lankymas ir toliau draudžiamas, išskyrus pacientus iki 14 metų. Informacija artimiesiems apie pacientų būklę teikiama tik telefonu, paskambinus į skyrių (skyrių telefonai nurodyti www.silutesligonine.lt).

Lapkričio 3 dienos duomenimis Šilutės ligoninės kovidiniuose skyriuose gydomi 37 pacientai. Pirmajame COVID skyriuje Tulpių gatvėje gydoma 18 pacientų – 8 iš jų būklė labai sunki (vienas ligonis intubuotas), likusiems taikoma deguonies terapija. Antrajame COVID skyriuje gydoma 19 pacientų.

Praėjusią parą Šilutės rajone diagnozuota 13 koronaviruso atvejų, šiuo metu rajone serga 375 gyventojai. Tuo tarpu Lietuvoje nustatyti 2032 nauji COVID-19 atvejai, mirė – 32, pasveiko – 788 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Prašo gyventojų sąmoningumo

Tikėtina, kad po ilgojo savaitgalio užsikrėtimų skaičius tik didės, nes Vėlinių savaitgalį tautiečiai plūdo lankyti artimųjų kapus, kai kurie iš jų nepaisė rekomendacijų dėvėti apsaugines veido kaukes.

L.e.p. vyr. gydytojas Algis Starkus prašo visų supratingumo, sąmoningumo, laikytis Vyriausybės rekomendacijų, tokiu būdu saugoti savo ir artimųjų sveikatą.

„Skiepai, apsaugos priemonių dėvėjimas, saugaus atstumo laikymasis – tai priemonės, pasitelktos kovai su koronavirusu. Vien vaistų ir medikų pagalbos neužteks, jeigu nebus žmonių sąmoningumo. Jau dabar kovidiniais ligoniais perpildyta ne tik Šilutės ligoninė, bet ir Klaipėdos ligoninės", – sako Šilutės ligoninės vadovas.

Medikai primena, kad susirgus koronavirusu, visų pirma reikia konsultuotis su savo šeimos gydytoju, karščiuojant temperatūrą mušti tam skirtais vaistais. Jeigu pradėjo trūkti oro, atsirado dusulys ar kiti ryškesni COVID-19 simptomai, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą bendruoju pagalbos centro numeriu 112. Atvykę medikai, kurie specialiai tam pasiruošę, jūsų būklę įvertins objektyviai ir jeigu bus poreikis, atveš į COVID-19 skyrių.

Į COVID-19 skyrių pacientai guldomi tik esant kvėpavimo nepakankamumo reiškiniams ir papildomo deguonies poreikiui.

Šilutės ligoninės administracijos informacija