Naujienos

Šilutės ligoninėje pradėta medicinos darbuotojų revakcinacija COVID-19 vakcina

2021 01 20


Nuo ankstaus trečiadienio ryto Šilutės ligoninėje pradėta medicinos darbuotojų revakcinacija COVID-19 vakcina. Antrąja COVID-19 vakcina šiandien paskiepyti 78 įstaigos darbuotojai, kuriems po pirmojo skiepo praėjo trys savaitės.

Revakcinacijos procesas kontroliuojamas laikinai sudarytos komandos, kuri užtikrina sklandų medicinos darbuotojų skiepijimą. Anot slaugos administratorės Birutės Jurjonienės, skiepijimas vyksta sėkmingai, darbuotojai registruojasi ir jiems paskirtų laiku skiepijasi.


Pirmasis skiepijimas truko dvi dienas, tačiau, anot ligoninės vyriausiojo gydytojo Viktoro Šileikio, šįkart visi darbuotojai bus paskiepyti per vieną dieną. Be to, revakcinacijos procesą kontroliuoja didesnė komanda, o kiekvienam darbuotojui yra nustatytas tikslus laikas, kada reikia atvykti skiepui.

Anot slaugos administratorės, pirmiausia skiepijami tie darbuotojai, kurie ir buvo paskiepyti pirmieji. „Visi darbuotojai, kurie buvo paskiepyti gruodžio pabaigoje, šiandien skiepijami antrą kartą. Darbuotojams yra pamatuojama temperatūra, jie užsiregistruoja, užpildo sutikimus ir skiepijasi“, - paaiškino B. Jurjonienė. Žinoma, prieš tai yra išsiaiškinama, ar darbuotojai neserga COVID-19 liga.

Ligoninės vyriausiasis gydytojas džiaugiasi įstaigos darbuotojų nusiteikimu ir supratingumu, jog vienintelė priemonė kovoje su koronavirusu – skiepas. „Vos tik prasidėjus medikų skiepijimui buvo stebimas jų nusiteikimas. Tai įnešė bendruomenei vidinės ramybės. Darbuotojai patenkinti ir tai džiugina, nes visi, kurie teikia pagalbą koronavirusu sergantiems pacientams, galiausiai bus apsaugoti“, - sakė V. Šileikis.

Šilutės ligoninėje revakcinacija organizuojama pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą tvarką. Pirmiausiai skiepyti darbuotojai, kurie susiduria su didžiausia COVID-19 grėsme. Tai dirbantys COVID-19 ligos skyriuose, Priėmimo ir skubios pagalbos, Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Taip pat specialistai, kurie dirba Mobiliajame patikros punkte.

Sausio pabaigoje antrąja COVID-19 vakcinos doze bus skiepijami ir likusieji įstaigos darbuotojai. Kartu su jais bus skiepijami Šilutės Greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai, hemodializuojami bei Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientai.

 

Šilutės ligoninės inf.