Verslininkų kalėdinė dovana Šilutės ligoninei – tona dezinfekcinio skysčio

2021 12 15

Pasvalio biodegalų gamybos bendrovė „Kurana“, per pirmąjį ir antrąjį karantinus dešimtims ligoninių Lietuvoje dovanojusi per 35 tonas dezinfekcinio skysčio, prieš pat Kalėdas penkioms ligoninėms dovanos dar po toną skysčio. Trečiadienį, gruodžio 15 dieną, įmonė iš Pasvalyje esančios biodegalų gamyklos dezinfekcinį skystį pristatė ir į Šilutės ligoninę.

„Prie pandemijos diktuojamų taisyklių ir iššūkių daugelis jau baigiame priprasti, tad natūralu, jog užmirštame ir tiesiog nematome to, kas vyksta „kovidiniuose“ skyriuose. Palaikydami ryšį su įstaigų vadovais žinome, jog būtiniausių apsaugos bei dezinfekcijos priemonių poreikis išlieka aukštumose. Didesnės ligoninės su tuo susitvarko geriau, tačiau rajonuose esančioms įstaigoms šios išlaidos tebesudaro ženklią biudžeto dalį“, – teigia „Kuranos“ generalinis direktorius Jurgis Polujanskas.

Nors dabartinė COVID-19 pandemijos bangos kreivė nuo lapkričio mėnesio leidžiasi, tačiau gruodžio duomenimis sergančiųjų skaičius kasdien vis dar artimas 20 tūkst. ribai. Norint užtikrinti patalpų švarą bei pacientų higieną, dezinfekcinių bei kitų apsaugos priemonių poreikiai išlieka aukšti. Kaip pastebi ligoninių vadovai, Privalomojo sveikatos draudimo fondas nėra begalinis ir tai ypatingai jaučiasi pandemijos metu. Valstybė išskiria nustatytą kiekį apsaugos priemonių, dezinfekcinių skysčių, tačiau vien to nepakanka – dalį tenka pirkti patiems.

„Kalėdų stebuklai pildosi. Šiandien Šilutės ligoninę pasiekė Pasvalio biodegalų gamyklos „Kurana“ kalėdinė dovana – tona dezinfekcinio skysčio, skirto paviršiams dezinfekuoti. Tai jau antra tokia dovana iš šios įmonės. Esame labai dėkingi, kad „Kurana“ prisideda prie kovos su pandemija ir tuo palengvino finansinę naštą gydymo įstaigai. Dar kartą dėkojame vadovams už supratingumą, už pagalbą ir linkime gerų švenčių bei tolimesnio bendradarbiavimo“, – padėkos žodžius išsakė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.