Naujienos

Ypatingas dėmesys vaikams, sergantiems įgimtomis širdies ydomis

2019 08 06Rugpjūčio 2-ąją Šilutės ligoninėje svečiavosi Vilniaus Santaros Klinikų vaikų kardiologė medicinos mokslų daktarė Rita Sudikienė. Tai jau antrasis vaikų kardiologės susitikimas su mažaisiais Pamario pacientais, kuriems nuo gimimo diagnozuota įgimta širdies yda.

Priminsime, jog praėjusiais metais per pirmąjį kardiologės vizitą džiaugsmu su aplinkiniais dalijosi šilutiškis tėtis Ramūnas, kuris tąkart išgirdo puikią naujieną – jo sūnui Vakariui po mėnesio buvo atlikta sėkminga širdies operacija. 

Šį kartą med. m. dr. R. Sudikienė apžiūrėjo devynis Šilutės rajono vaikus, įvertino jų būklę ir pasidalijo rekomendacijomis.

„Džiugu, kad yra galimybė Šilutės rajono vaikams pasikonsultuoti su šia vaikų kardiologe, nereikia vykti į didmiestį. Kitąmet ir vėl bus organizuojamos konsultacijos, nes vaikams būtina ši profesionali pagalba“, - sakė Šilutės ligoninės Vaikų ligų gydytoja Vaidilutė Intienė.

Konsultacija ir būsimoms mamoms

Kintų muzikos festivalio įkūrėjos Audros Juodeškienės gerumo pavyzdžiai įkvepė prisidėti ir kitus žmones. Ateityje prie šios gerumo akcijos prisijungs ir dar viena Vilniaus Klinikų gydytoja – vaikų kardiologė doc. dr. Ramunė Vankevičienė. Šilutės ligoninėje planuojama būsimoms mamoms atlikti vaisiaus širdies echoskopiją, kai yra įtarimų dėl vaisiaus širdies ydos. „Tai pradininkė šios srities, pati geriausia gydytoja, kuri ir diagnozę nustato tiksliausiai, akušeriai-ginekologai siunčia pacientus pas ją, kai yra įtarimų dėl vaisiaus širdies ydos“, - puikią naujieną pranešė med. m. dr. R. Sudikienė.

Šeimoms, kurios augina sunkiomis širdies ligomis sergančius vaikus, ar būsimoms mamoms ypač svarbios vaikų kardiologo konsultacijos. Anot med. m. dr. R. Sudikienės, ne visi rajonuose gyvenantys tėveliai su vaikais gali kaskart atvykti į didmiestį konsultacijoms, todėl ši, tarytum, misija – padėti mažiesiems, o tėveliams suteikti viltį, kad jų vaikas gali visiškai pasveikti.

Dr. R. Sudikienė džiaugiasi galėdama savo darbu padėti mažiesiems, todėl šios gydytojos Šilutės rajono pacientai bus globojami ir toliau.

Įvyko ir koncertas

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Karklės bažnytvietėje rinkosi mažieji muzikos mylėtojai - įvyko specialiai vaikams skirtas edukacinis koncertas. „Festivalio rėmuose turime trejų metų projektą pristatydami visą muzikos raidą nuo senosios muzikos, baroko ir renesanso. Karklės bažnytvietėje susirinko miestelio bendruomenė su vaikais. Ten pristatėme senosios muzikos pamoką, parodė seniausią instrumentą vargonų prototipą – organetą“, - apie senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ įvykusį koncertą „Senosios muzikos paslaptys“ mažiesiems pasakojo A. Juodeškienė. Jau trečius metus Kintuose besilankantis ansamblis didelį dėmesį savo veikloje skiria vaikams. Tądien jaunieji klausytojai girdėjo XII–XV a. muzikos kūrinius.

Pernai Kintų muzikos festivalis užmezgė gražią draugystę kartu su Šilutės ligoninės vaikų ligų skyriumi bei labdaros ir paramos fondu „Mažoji širdelė“, vienijančiu įgimtomis širdies ligomis sergančius vaikus. Kasmet Kintų muzikos festivalis visada skirdavo vieną koncertą vaikams. Festivalio įkūrėjos aiškinimu, praėjusiais metais koncertas ir dėmesys buvo skirtas ne tik sveikiems vaikams, bet ir sergantiems rajono vaikams. 

Šilutės ligoninės inf.