Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius

 
Reanimacijos - intensyviosios skyriuje šiuo metu yra 6 lovos. Skyriuje teikiama antrinio lygio reanimacinė pagalba. Pacientai į šį skyrių patenka po sunkių galvos smegenų traumų, nudegimų, įvairių operacijų, širdies ritmo sutrikimų, hipertenzinės krizės, širdies, inkstų, kepenų veiklos nepakankamumo, kitų sunkių būklių, kai yra būtinas pastovus paciento gyvybinių fukcijų sekimas ir palaikymas aparatūros pagalba, intensyvus medikamentinis gydymas.

Skyriaus vedėja - gydytoja anesteziologė-reanimatologė Audronė Pikžirnienė
Gydytojai anesteziologai-reanimatologai – A. Pakarklis, D. Vekteris, A. Piesliakė, G. Mikalauskas, I. Zolotukhina.
Vyresnioji slaugytoja - Vida Ščemeliova
Skyriaus telefonas (8 441) 61 047
 
Mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje užima pirmąją vietą. Siekiant sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų Vidurio ir Vakarų Lietuvoje, įgyvendinamas ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamas projektas. Kaip partnerė šiame projekte dalyvauja ir VšĮ Šilutės ligoninė. 
 
Ligoninė įsigijo visą reikalinga medicininę įrangą susijusią su širdies ir kraujagyslių ligų diagsnostika ir gydymu - III klasės echokardiografijos aparatą ir reanimacinės lovos komplektą.
 
Kardiologinė lova reanimacijos skyriuje sumontuota kartu su papildoma įranga - elektrokardiografu, defibriliatoriumi, monitoriumi, echokardioskopu bei aparatu, skirtu medikamentams infuzuoti į veną – infuzomatu, monitoriumi.
 
Nuo 2005-ųjų gydant ūmų miokardo infarktą skyriuje atliekama trombolizės procedūra - į veną suleidžiama iš karto kraują skystinančio preparato – trombolitiko, tokiu būdu ištirpinamas krešulys (atveriama kraujagyslė medikamentiniu būdu) ir gyvybė išgelbstima. Pacientas dar 2 valandas stebimas Reanimacijos skyriuje, kad nekiltų komplikacijų, o tuomet pervežamas koronarografijos procedūrai, pagal LR ministro įsakymą į Klaipėdos Jūrininkų ligoninę – klasterį – tolimesniam gydymui.
 
Kasmet atliekama vidutiniškai 20 trombolizių, patyrusiems miokardo infarktą.
 
Skyriuje dirba kvalifikuotas gydytojų anesteziologų-reanimatologų kolektyvas – tai skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė, Donatas Vekteris, Alenas Pakarklis, Audrius Markauskas, Aurima Piesliakė, vyr. slaugytoja Vida Ščemeliova bei intensyviosios terapijos slaugytojos, turinčios intensyvios terapijos ir anesteziologijos slaugytojų kvalifikaciją. 
Šilutės ligoninėje taikomos šios anestezijos – endotrachėjinė, intraveninė, spinalinė, laidinė, epidūrinė, laringinė, regioninė nejautros. Iš viso per 2016 metus buvo atliktos 1389 anestezijos. 2016-aisiais pradėtos taikyti intraveninės nejautros ambulatoriniams ligoniams. Tai būdas sumažinti hospitalizacijų skaičių. Iš viso atliktos 572 intraveninės nejautros. Šilutės ligoninėje taikoma saugesnė nors ir sudėtinga procedūra - regioninė nejautra. 
 
1997-aisiais įkurtas Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius glaudėsi dviejose Chirurgijos ir Terapijos skyriaus palatose. 1999-aisiais atidarytas Reanimacijos skyrius, įkurtas suremontuotame buvusiame tuometiniame Akušerijos patalogijos skyriuje. Tuomet, vykstant sveikatos apsaugos sistemos reorganizacijai, Šilutės ligoninė buvo licencijuota, todėl privalėjo turėti ir antrinio lygio reanimaciją.